МАНАСТИР ЛЕПАВИНА - СРПСКА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА

СЛУЖБА

ЧУДОТВОРНОЈ ИКОНИ МАЈКЕ БОЖЈЕ ЛЕПАВИНСКЕ

Manastir Lepavina

Погледајте који нам је рејтинг на Интернету?

Prva verzija sajta

Druga verzija sajta

ПРИРОДНЕ ЛЕПОТЕ СВЕТА

...Све си премудрошћу створио" (Пс.103,24)

РЕЗУЛТАТИ АНКЕТЕ О

РАДИО БЛАГОВЕСТИ

ВИЊЕТЕ И УКРАСНА СЛОВА

ВИЗАНТИЈСКЕ ИКОНЕ ФРЕСКЕ И ВИЊЕТЕ

РАЗГОВОР СА АРХИМАНДРИТОМ ГАВРИЛОМ О МОДЕРНИМ ТЕХНЛОГИЈАМА

КРОЗ МИСИОНАРСКИ РАД ОЦА ГАВРИЛА

РЕЛИГИЈЕ И ИНТЕРНЕТ

РАЗГОВОР АХРИМАНДРИТА ГАВРИЛА ВУЧКОВИЋА СА ПРИМ.ДР РАДЕТОМ КАЛАМАНДОМ

ВИРТУАЛНА ПОРОДИЦА АРХИМАНДРИТА ГАВРИЛА ВУЧКОВИЋА

МИКРО КЊИГА - ИНТЕРНЕТ КЊИЖАРА

Manastir Lepavina

ДУХОВНА ДЕЦА СВОМЕ ОЦУ ГАВРИЛУ ЛЕПАВИНСКОМ У ЧАСТ ПОЛА ВЕКА ЊЕГОВОГ ДУХОВНОГ ПОДВИГА

ПРЕКО ФЕЈСБУКА ДО ДУХОВНОСТИ

РАЗГОВОР СА РАДОМИРОМ ВУЧИЋЕМ

DIGITALNA TEHNOLOGIJA U MISIJI CRKVE

ДИГИТАЛНА ТЕХНОЛОГИЈА У МИСИЈИ ЦРКВЕ

ВЕБМАСТЕР НЕНАД БАДОВИНАЦ У ЈУТАРЊЕМ ПРОГРАМУ РАДИЈА СЛОВОЉУБВЕ

Teleklik

ИЗ „ПОУЧНИХ ПРИМЕРА“: ГОСПОД ЧУВА ЉУДЕ

Један човек из Велике Плане испричао нам је како га је глас Божји преко свога Анђела сачувао од великог греха убиства.

Хтео сам, вели, убити свога стрица због неправедне поделе земље. И једне ноћи решим се да то учиним. Била је месечина. Ја станем у заладак иза живе ограде украј пута, којим је мој стриц требао проћи. У рукама сам држао секиру и чекао. Наиђе мој стриц. Ја замахнем секиром да га ударим по глави, но у том тренутку чујем један силан и страшан глас: "Не убиј!" Мени клонуше руке, и ја испустим секиру. Мој стриц оде, као да ништа није чуо, а ја остах у залатку. Окретао сам се да видим ко то викну, али нигде никога није било на том месту нити у околини. Чудио сам се, ко ми то викну онако страшно. Ко је да је, спасао ме је од смртног греха убиства. А ја сад тврдо верујем да је оно био глас мог Анђела чувара.

Када не би Господ чувао људе, сатана би брзо могао уништити сав род људски. И кад знамо и кад не знамо, Бог је с нама и Он нас чува силом Својом преко својих анђела и светаца, који су постављени на службу људима. Они људи који се не моле Богу то не могу да схвате својим помраченим разумом, јер све приписују случају. Они мисле да су дошли на овај свет случајно и да умиру случајно. То мрачне силе демонске ометају људе преко разума. Али људи пробуђени, они који служе Богу срцем и душом, знају да је Бог са нама и да Он влада светом, а не слепи случајеви.

+ + +

Буѕ УК перфецт супер цлоне њатцхес онлине. Сњисс Маде ААА Факес Њатцхес УК Схоп: https://rewatches.is.

Буѕ УК перфецт супер цлоне Ролеџ Даѕтона њатцхес онлине. Сњисс Маде ААА Факес Њатцхес УК Схоп:https://www.rolexreplicaswissmade.com/Watches/Daytona.php

Прича нам једна чобаница како је често пута била пробуђена гласом анђела од сна кад би њене овце отишле у штету. Ја сам је онда упитао да ли је кадгод у будном стању чула такав глас који није од људи. На то она исприча како је једног дана пала велика киша, а она се склонила под неко дрво. Наједном, чула је где је неко викнуо јасно и гласно: "Неранджа, бежи одатле!" Она побегне од дрвета, но тек што је одмакла неколико корака, проломи се страшан тресак иза њених леђа. Гром је ударио у оно дрво испод кога се она тек била удаљила.

Много оваквих случајева дошло нам је до сазнања да Господ чува свој народ и доказује нама неразумнима да Он постоји и да је близу нас. Без Његовог знања нико не долази на овај свет нити одлази. Зато се не треба бојати ни смрти нити болести, нити ма каквог непријатеља видљивог или невидљивог. Бог даје меру страдања, и снагу да је можемо издржати и веру очувати, попут светих мученика хришћанских.

Из књиге схиархимандрита Гаврила Ралетиначког "Поучни примери", Духовни луг, Крагујевац 2009.

Цонтинуандо далла цасса реттанголаре дегли анни '20, ла цоллезионе Њиенер пресента ора ун нуово десигн дел љуадранте. И дуе љуадранти бианцхи соно семплици е пури, цон индици естеси о нумери араби а оре 3, 6, 9 е 12, ин армониа цон ла сцала темпорале естеса.hublot replica Ун алтро стиле ди љуадранте блу стеллато, цон брацциале ин ацциаио о цинтурино ин пелле делло стессо цолоре, аггиунге ун тоццо ди бриллантезза алл'орологио,seiko replica цхе рицорда ла нотте транљуилла е гиоиоса трасцорса ин Италиа.

Прочитано: 4120 пута

Njegovo Visokopreosvestenstvo Mitropolit G. Porfirije

Његово Високопреосвештенство Митрополит Г. Порфирије

Otac Gavrilo