PRAZNIK POKROVA PRESVETE BOGORODICE U MANASTIRU LEPAVINI

U nedjelju, 14. (1) oktobra 2018. godine, u manastiru Lepavini je „svijetlim praznovanjem“, kako se pjeva u prazničnom troparu, proslavljen praznik Pokrova Presvete Bogorodice.

Svetu liturgiju su služili jeromonah Vasilije (Srbljan), sabrat svetovavedenjske obitelji lepavinske, i jerej Slavomir Gvojić, paroh velikobršljanački.

replica tag heuer

Hram manastira Lepavine bio je ispunjen vjernim narodom Božjim koji je iz više država - Austrije, Slovenije, Hrvatske i BiH - došao bi da pred prečistim Likom Presvete Bogorodice Lepavinske tokom liturgije umilno zapjevao: „Zakrili nas Tvojim slavnim pokrovom, i od svakog nas zla izbavi, moleći Sina Tvoga Hrista Boga našega da spase duše naše.“

Veliki broj vjernika se na ovaj svijetli Bogorodičin praznik pričestio Najsvetijim Tajnama Tijela i Krvi Gospodnje.

Poslije posluženja, molitve za zdravlje čitali su o. Vasilije i o. Slavomir.

Za sve hodočasnike manastirsko bratstvo je sa svojim saradnicima pripremilo prazničnu trpezu ljubavi.