PRAZNIK ROĐENJA PRESVETE BOGORODICE U MANASTIRU LEPAVINI

U petak, 8/21. septembra 2018. godine, u manastiru Lepavini svečanom arhijerejskom Liturgijom proslavljen je praznik Rođenja Presvete Bogorodice. Liturgijskim sabranjem vernog naroda, koji se iz mnogih krajeva naše pomesne Crkve okupio oko čudotvorne ikone Bogorodice Lepavinske, načalstvovao je Njegovo Visokopreosveštenstvo Mitropolit zagrebačko-ljubljanski g. dr Porfirije, uz sasluženje sveštenomonaha, sveštenika i đakona Mitropolije zagrebačko-ljubljanske.

Liturgijsku besedu je proizneo arhimandrit Danilo, u kojoj je poučio okupljeni narod kazavši da je „današnji dan velik jer praznuje rođenje One kroz Koju se rodio Gospod i Spasitelj naš Isus Hristos, istiniti Bog i istiniti Čovek, novo Svetlo i novo Sunce. Kao jedna od nas ljudi, Bogorodica je zaštitnica celokupnog ljudskog roda...“

Po završetku Božanstvene liturgije usledilo je posluženje i zajednička trpeza, koju je, za sve poklonike, pripremilo bratstvo manastira.

Tekst: mitropolija-zagrebačka.org

Foto: manastir Lepavina

prodaja stanova pik smrtovnice blumen horoskop kalkulator online knjige pdf cvijece vicevi