PRAZNIK POKROVA PRESVETE BOGORODICE U MANASTIRU LEPAVINI

U „svijetlom praznovanju“ proslavljen je praznik Pokrova Presvete Bogorodice u manastiru Lepavini. Svetu liturgiju služili su jeromonah Vasilije (Srbljan), sabrat lepavinske svete obitelji, jerej Radovan Dimitrić, paroh koprivnički, i jerej Branislav Todorović, paroh velikopoganački.

Mnoštvo vjernika je pristiglo sa raznih strana - iz Hrvatske, Slovenije, Austrije i BiH - da bi radosni Bogorodičan praznik proslavili pred Njenom lepavinskom ikonom. Veći broj pristiglih vjernika se pričestio najsvetijim Hristovim Tajnama.

Nakon završetka Svete liturgije osveštani su slavski kolač i slavsko žito, radi blagoslova Božjeg i zastupničkog pokrova Presvete Bogorodice.

Odmah u nastavku je na manastirskom groblju održan polugodišnji parastos blaženopočivšem arhimandritu Gavrilu (Vučkoviću) i osveštan krst na grobnom spomeniku.

Poslije posluženja, o. Vasilije je sa o. Branislavom pročitao molitve za zdravlje ispred čudotvorne ikone Presvete Bogorodice Lepavinske.

Na kraju je u manastirskoj trpezariji upriličena zajednička trpeza ljubavi za sve prisutne vjernike.

Manastir Lepavina, oktobar 2017.