POKLONIČKE POSETE IZ MINHENA I GMUNDENA

U subotu, 15. oktobra 2016, na dan svetog sveštenomučenika Kiprijana i Justine Device, manastir Lepavinu su posetile pokloničke grupe iz Gmundena (Braunau, Austrija) i Minhena. Hodočasnici iz Austrije, kojih je bilo tridesetak, došli su sa svojim sveštenikom, jerejem Nikolom Pantićem.

Svetu liturgiju su služili jeromonah Vasilije (Srbljan), sabrat lepavinske svete obitelji, te jereji Milomir Gvojić, paroh u Velikoj Pisanici, i Slavomir Gvojić, paroh u Velikoj Bršljanici. Većina hodočasnika se pričestila Najsvetijim Tajnama Hristovim. Posle posluženja, molitve za zdravlje ispred čudotvorne ikone Presvete Bogorodice Lepavinske čitao je o. Vasilije, a potom su svi prisutni vernici pozvani na zajedničku trpezu ljubavi u manastirskoj trpezariji.

Manastir Lepavina,
15.10.2016.