SVETA ARHIJEREJSKA LITURGIJA U SABORNOM HRAMU U ZAGREBU

U nedelju 10. po Duhovima, 17. avgusta 2014. godine, u Sabornom hramu Preobraženja Gospodnjeg u Zagrebu svetu arhijerejsku Liturgiju služili su Episkop gornjokarlovački Gospodin Gerasim, izabrani Episkop srednjoevropski Gospodin Sergije i domaćin Mitropolit zagrebačko-ljubljanski Gospodin Porfirije. Sasluživali su visokoprepodobni arhimandrit Danilo, jeromonah Naum i sveštenstvo Sabornog hrama.
Okupljenim vjernicima riječima utjehe i pouke, tumačeći jevanđelski tekst o zrnu gorušičnom i tajnu Preobraženja Gospodnjeg na Tavoru, obratio se Episkop Sergije.
Nakon Liturgije Mitropolit Porfirije se zahvalio arhijerejima što su uveličali nedeljno liturgijsko sabranje u Sabornom hramu koje je potom nastavljeno u sali Muzeja Srpske pravoslavne crkve.

ponedeljak, 18 avgust 2014

Izvor: http://www.mitropolija-zagrebacka.org/index.php?option=com_content&view=article&id=606%3A2014-08-18-08-37-54&catid=1%3A2009-12-10-12-05-47&Itemid=8&lang=sr