WEBMASTER NENAD BADOVINAC U JUTARNJEM PROGRAMU RADIJA SLOVOLJUBVE

Razgovor u Jutarnjem programu radija Slovo ljubve, Nenada Badovinca webmastera internet sajta manastira Lepavine i Ljiljane Sinđelić Nikolić urednika jutarnjeg programa.

Nenad priča o internet misionarenju Arhimandrita Gavrila Vučkovića. O projektu emitovanja internet Radija Blagovesti i o novim kategorijama na lepavinskom web-sajtu: POSNA JELA I RECEPTI ZDRAVE I LEKOVITE HRANE.

>>> kliknite i poslušajte

KOMENTARI SA FEJSBUK PROFILA OCA GAVRILA:

Tankosava Damjanovic Pomaže Bog, oče, blagoslovite!
U ovoj emisiji smo mogli da čujemo mnogo dobrih i značajnih duhovnih pouka, pre svega za današnjeg mladog čoveka, koji sebi dozvoljava: prvo, da ima mnogo slobodnog vremena, a drugo, da to slobodno vreme provede na beskorisne, da ne kažem, dušepogubne stvari. Kada voditeljka emisije, gospođa Ljiljana, kaže bratu Nenadu, kako otac Gavrilo u okvirima svoje nepresušne misionarske delatnosti angažuje i mnoge saradnike, čime i njih spasava od učmalosti i lenjosti, i, praktično ne dozvoljava da zakopaju svoje talante, darovane im od Boga, brat Nenad izuzetno dobro primećuje i kaže: „Da, otac na taj način veoma znalački organizuje naše slobodno vreme i daje zadatke tačno po meri naših sklonosti i mogućnosti, jer, sposobnosti kod svih ljudi su različite“. To je velika istina, i više od toga - otac Gavrilo u nama, na potpuno čudesan način, prepoznaje i ono čega ni mi sami nismo svesni. Od nekih stvara novinare, a oni to nikada nisu bili; od drugih stvara prevodioce, a oni to nikada nisu bili; od nekih izuzetne predavače i poznavaoce duhovnog života, a oni to nikada ranije nisu bili...i tako redom.

Na pitanje voditeljke kako otac Gavrilo s ljubavlju svojim virtuelnim parohijanima nudi različite teme kao što su: nezaobilazna „Sveta Gora“,„Prirodne lepote Božijeg sveta i Božijih naroda“, „Zdrava ishrana i recepti“ i sl., brat Nenad lepo zapaža kako su ocu glavne teme uvek duhovne teme i molitva, a sve ostale teme, koje upotpunjuju život čovekov na zemlji, opet obuhvataju vođenje zdravog života, ali, u okviru duhovnosti, gde jedno bez drugoga ne može.

Sestra Ljiljana je poentirala zaključkom da su mnogi ljudi srećni što su imali mogućnost da preko interneta razgovaraju sa ocem Gavrilom, i da su na taj način mnogi prišli Crkvi Svetoj i postali dobri vernici, jer su shvatili da samo tako mogu da spase dušu od svakodnevnice grehopada.

Ova emisija je od izuzetne duhovne vrednosti u svakom smislu te reči.

Hvala sestri Ljiljani i bratu Nenadu na podsećanju na revnost i očuvanje svesti o našim divnim duhovnicima, pre svega o ocu Gavrilu, koji svoju duhovnu snagu samo Bog zna odakle crpi, ali je, blagodaću Božijom, i te kako deli sa nama. Svako dobro od Vaskrslog Gospoda!

Mirjana Jovicic Hvala Vam puno o.Gavrilo za ovo zadovoljstvo - videti i slušati drage mi i poštovane prijatelje Nenada i Ljiljanu, podsetiti se problematike i suštine Vašeg misionarskog podviga u virtuelnom svetu, koji progresivno popravlja sve nas u našim stvarnim životima.Neka Gospod dodaje snage i Vama, svim Vašim saradnicima, duhovnim čedima i onima koji nastoje to da postanu.

NemanjaiDanijela Mladenovic Radujem se i hvalim Gospoda što nas je udostojio da se priključimo stadu o.Gavrila.