KAMILICA PROTIV DIJABETESA

o.Gavrilo
Čaj od kamilice se najčešće upotrebljava tokom lečenja očnih infekcija, stomačnih tegoba i iritacija kože. Pospešujući probavu, podstiče izbacivanje štetnih materija iz organizma i tako omogućuje detoksikaciju i dezinfekciju creva. Osim što smiruje brojne upale, utvrđemo je da čaj od kamilice ima važnu ulogu u borbi protiv dijabetesa. Čaj od kamilice snižava i nivo šećera u krvi i pomaže u prevenciji komplikacija kao što su slabljenje vida, oštećenja bubrega i problemi sa cirkulacijom, koje dijabetes najčešće izaziva.

Sasa Bjelosevic
Kamilica sadrži eterično ulje "bisabolol koje ima jako privupalno (antiinflamatorno) delovanje.
Saša Lazić
Ali problem je što se misli da se popije jedna šolja i odmah bolje, treba bit redovit...
Jelena Kovac
Za dijabetes tipa II danas sam počitala
Jelena Kovac
...da je jako dobro konzumirati surutku.

Spomenka Majstorovic
Sto ga treba znati piti, mlak, polako i verovati da je to jos jedan Boziji dar, zar ne?

(ova tema ima 2559 posete)