ARHIMANDRIT GAVRILO NA WIKIPEDIJI

WIKIPEDIA je slobodna enciklopedija koju na Internetu kreiraju svi posetioci.  Wikipedija ima tekstove na oko 230 različitih jezika (od kojih je oko 100 aktivno). Svrha postojanja Wikipedije je stvaranje slobodne i besplatne međunarodne enciklopedije na što više jezika. Wikipedija je jedna od najpopularnijih referenci na Internetu, sa oko 60 miliona poseta dnevno.

Zbog svoje izrazite popularnosti na Wikipediju smo objavili interesantan članak o Arhimandritu Gavrilu.

1. Biografija Arhimandrita Gavrila (Vučkovića)
2. Arhimandrit Gavrilo (Vučković) u internet svetu
     2.1. Misionarski internet projekti Arhimandrita Gavrila
     2.2. Statistike posete lepavinskog sajta i internet profila
3. Lokalni i globalni značaj misije
    3.1. Dve novije crkvene potvrde
    3.2. Pitanje vrednosti i slobode

Postoje tri glavne karakteristike Wikipedia projekta, koje definišu njenu ulogu na internetu:

- Ona je uglavnom enciklopedija
- Nju može izmeniti bilo ko
- Ona je potpuno slobodna

Kada se govori o multijezičnim Wikipedijama, važno je napomenuti da ne postoje nacionalne Wikipedije. Iz tog razloga ne postoji ni austrijska niti australijska niti britanska Wikipedija, nego Wikipedije na nemačkom jeziku, engleskom jeziku itd.

Link: Arhimandrit Gavrilo na Wikipediji