KOMENTARI NA POSTAVLjENE TEME SA PROFILA O.GAVRILA NA FEJSBUKU (CDXC)

PREKO SAJTA ČERNOVICKE EPARHIJE VERNICI MOGU DA ZAKAŽU MOLEBAN

o.Gavrilo
Černovicka Eparhija Ukrajinske Pravoslavne Crkve Moskovske Patrijaršije otvorila je sajt preko koga vernici mogu da napišu spisak imena i da zamole za molitve za zdravlje ili za upokojene, kao i da od sveštenoslužitelja dobiju odgovor na postavljeno pitanje.

Kako su administratori sajta saopštili novinaru UNIAN, cilj ove vrste usluga jeste da se „što je moguće veći broj ljudi privuče blagoslovima Božijim i da se vrati izvoru Pravoslavne vere“.

Sva imena dobijena elektronskim putem na Svetoj Liturgiji čitaće sveštenik Černovicke Eparhije otac PAVLE.

Osim toga, na sajt su postavljene molitve, knjige, eparhijske besede i pouke, duhovne televizijske emisije i audiozapisi.

Izvor:UNIAN

Prevod sa ruskog: Tankosava Damjanović
Zarko Lazic
hvala Vam oče Gavrilo na ovim informacijama i na svemu ostalom...Svako Vam dobro želim...
Milica Perunovic Ivanovic
Hvla Vam veliko oče Gavrilo, pokušaću koliko je sada da im se obratim.
Ivana Senic
Oprostite Oce,a kako tacno glasi sajt,ne mogu ga naci na internetu.Hvala
Ivana Senic
Oprostite oce Gavrilo sto vas ovako gnajvim,samo jel trebam napisati tekst na engleskom da s epredstavim i to pa onda imena da posaljem,uputite me,ne zamjerite.
o.Gavrilo
Ma, sestro Ivana ne muči se ti stim nego odi kod o. Save u man. Krupiu i daj tamo daj za pominjanje imena. Ovaj post sam postavio da se vidi da se i na ovaj način može slati imena za pominjanje ili tražiti duhovne savete od sveštenika-duhovnika.
Ivana Senic
Oce Gavrilo bila sam ja kod Oca Save i ostavila sam listic za pominjanje imena.A za zadusnice sam ostavila u svojoj crkvi kojoj pripadam,pa sam htjela i ovim putem,kad ste vec napomenuli.Hvala Vam.
Porodica Milutinovic
pomaze Bog Oce,imam jedno pitanje za Vas,cerkica mi drugi put odbija da primi Sveto Pricesce,sta da radimo?Marko
LJiljana Botić Vilotić
Blagoslovite oče Gavrilo! Lijep način da se vjernici i ovim putem vrate u Dom Božiji. Bitno je i na ovaj način otvoriti vrata.
Natasa Ilic Milovac
Lepa je to zamisao i privuce paznju ljudi i, nadam se privuci jos neku dusu Gospodu, ali ipak nije tesko napraviti bar mali trud i otici u najblizu crkvu da se ostave imena. Pokazali su mi u Austriji da katolici imaju neki sajt gde ostave molitve i "upale svecu" za pokojnika, pa ljudi iz zelje da bar nesto urade, rade i to. Meni to vise na zanimaciju lici, a opet molitva je molitva. Ovo je ipak ziva rec i molitva svestenika u crkvi pa je drugacije. A kako se prilog daje?