16. KOMENTAR NA MISIONARSKI RAD O. GAVRILA - sestra Aleksandra

Pomaže Bog,oče,oprostite i blagoslovite!

Ko sam ja ili neko,da daje sud ili možda da stavlja na vagu života Vaš rad,Vaš pastirski rad zaliven molitvom, monaškim suzama,koje blagorode i blagovijeste milost,koju kroz Duha Svetoga, Gospod šalje na Vas,takvog neponovljivog i svima nama za uzor i dušekorist.Zaista sam zahvalna Gospodu,da me udostoji da budem dio Vas,kao duhovno čedo,koje ponekad, na radost, ružite,ali daleko više volite,kao nestašno dijete,koje bi sve,ali tu ste Vi da rukovodite nama,koji idemo za dobrim pastirom,koji spozna istinu prije svih nas.

Vaš misionarski rad,nisam ja za analize pozvana,ali rekli ste, da svako ima pravo na svoje mišljenje,što je u duhu Hrišćanske ljubavi,daje rezultate svima nama živima u pokajanju i ništavnosti samoga sebe,tako i sami vrh popularnosti informacione tehnologije internet pravoslavlja.Često kontaktiram i sa drugima,organizatorima sajtova i foruma,i dovoljno je pomenuti Vaše ime,sve dileme prestaju,ne u smislu neke hvale,nego istinski rad sa plodovima Jevanđeljske Istine.Mnogo ste postigli,jer ste dobro posijali,sa nadom i vjerom zalili,a ljubavlju dalje čuvali,svaki sat,ne dan,mijenja se sadržaj sajta,bezbroj pisama,duhovni razgovori,slika i prilika svih nas u nama,reportaža,dušekorisnih tekstova,raznolikosti iz ovog svijeta,Sveta Gora i zbivanja,divne ukrasne stvari,za sve one koji pišu,a posebno obrazovni dio iz bogoslovlja,pored kalendarskog dijela,Žitja Svetih,a sve u cvijeću monaškog bratstva i ljubavi za bližnjeg.

Kada govorim u svoje ime,postali ste dio moje male molitve pred Gospodom,jer Vi ste me svemu ovome naučili što sada trenutno znam,a gdje je još i kud sam na ljestvici duhovnog uzrastanja!Treba da nam je za primjer,kako napredovati i požnjeti posijano u radosti,svima nama koji smo prepuni sopstvenih promašaja,ambicija,gordosti i samoljublja,da sve više vremena provedemo zaokupljeni sobom u molitvi,jer ovo Vi niste dobili na poklon ili tek tako,mnogo, mnogo je truda i sjedenja pred računarom,sa slabom cirkulacijom i svim komplikacijama dijebetes melitusa,i nikad nedostupan,psihički neuravnotežen ili ljepše,trezvenoumlje,uvijek budan i vječito mlad NAŠ DRAGI OTAC GAVRILO.Svi veliki ljudi ostave iza sebe pregršt dobra u dobrome,pa nas opet prate i gledaju da taj put slijedimo.

Sad bi se Vi malo našalili,sa onom doskočicom :,Al,si se raspisala!Oprostite, Oče,da li će me to opravdati,jer mi smo svi živi svjedoci Vašeg uspiješnog misionarskog rada.  Bog Vam dao milosti svoje u molitvama za sve nas grešne i male.

Zbogom! Agni Partene...

sestra Aleksandra
18.09.09.

Krst