11. KOMENTAR NA MISIONARSKI RAD O. GAVRILA - Otac Ilija Jokić

Pomaže Bog oče Gavrilo,

Iz predočenog se da primetiti, da pored od Boga Vam datog svešteničkog dara, itekako dobro baratate mašinerijom, nazovimo savremenog čoveka. Lepo je pogledati Vas i bratsvo, manastir Lepevinu i cveće, tako da po rečima Sv. Vladike Nikolaja Serpskago: "..... pa se nezna ko je od kog lepši ....", ujedno mi oživljavate dane koje sam provodio sa Vama.

Po rečima Vladike Rada: "Ja sam tebi mnogo dužan, dužnosti su moje svete, ka oltaru bezvečnosti one lete, lete, lete"., koje je uputio Simi Milutinoviću Sarajliji, tako sam i ja Vama moj dobri oče Gavrilo dužan i zahvalan na svim vašim savetima i ukorima, koji su mi itekako značili i znače  u mom svešteničkom uzrastanju i radu. Hvala Vam oče Gavrilo na svemu i molim Vas, ako možete i imate, da mi pošaljete fotografije hramova u Velikom Pogancu i Dugoj Reci kao i fotografiju ulazne kapije u Velikom Pogancu. Fotografije su mi potrebne da bi istim upečatljivije potvrdio neke moje zapise u kojima pominjem vreme mog službovanja na Parohiji veliko-poganačkoj. Isto tako bi mi od velike koristi bila statistika Parohije veliko-poganačke iz ovog vremena, radi poređenja.

Ostajte mi sa Bogom dragi moj oče Gavrilo, pozdravite bratiju i pomolite se za nas grešne."

Otac Ilija Jokić ,
nekadašnji paroh Velikopoganački