ПРИРОДНЕ ЛЕПОТЕ СВЕТА - ПЕШТЕР И РЕЗЕРВАТ УВАЦ      A-   A+  

"... Све си премудрошћу створио" (Пс.103,24)



РWАНДА
о.Гаврило
весела деца Рwанде
Бранка Крнета
Прелепа фотографија оце . Деца су медена.
Стана Меселдзија
Како су весели и задовољни! Живи и здрави били!
Натаса Илиц Миловац
Дивни су. Радосни и пуни љубави.
Саша Лазић
Све је мање, на жалост, оваквих осмјеха на дјечјим лицима у "развијеном" свијету...
Недо Михајловиц
весели бог их сацуо од свега и свацега



о.Гаврило
Тхе Казакхс (такођер изазвала Казакс и Qазаqс; Казахстански : Қазақтар [qɑзɑqтɑр] , а енглески назив је транслитератед с руском) су Турски људи тих сјеверним дијеловима средишње Азије (углавном Казахстан , али такођер наћи у дијеловима Узбекистана и Кине и Русије , и Монголија ). Казакхс аре десцендантс оф тхе Туркиц трибес - Аргѕнс , Кхазарс , Qарлуqс ; анд оф тхе Кипцхакс анд Цуманс (тхе Кипцхакс анд Цуманс беинг оне оф тхеир мајор анцесторс) [ 12 ] [ 13 ] Пре Турко-Монголиц гроупс ( Киѕат , Дугхлат , Наиманс , Ногаис , Кераит , Онггират , Мангхуд , Јалаѕир , Алсхѕн) анд отхер Прото Туркиц трибес суцх ас тхе Канкалис , оригин анд Ираниан трибес лике тхе Сарматианс , Сака анд Сцѕтхианс . Казакхс су потомци турске племена - Аргѕнс и Хазара и Qарлуqс ; и на Кипцхакс и Цуманс (Тхе Кипцхакс и Цуманс као један од својих великих предака) [12] [13] Пре турско-Монголиц скупина ( Киѕат , Дугхлат , Наиманс , Ногаис , Кераит , Онггират , Мангхуд , Јалаѕир , Алсхѕн) и друге Прото Турски племена као што су Канкалис , подријетлу и иранских племена као што су сармата и Сака и Скити . Казакхс популатед тхе территорѕ бетwеен Сибериа анд тхе Блацк Сеа анд ремаинед ин Централ Асиа wхен тхе Туркиц анд Турко-Монголиц гроупс стартед то инваде анд цонqуер тхе ареа бетwеен тхе 5тх анд 13тх центуриес АД . [ 14 ] Казакхс населили подручје између Сибира и Црног мора и остао у средишњој Азији када су Турски и турско-Монголиц скупине почели инвазију и освајање подручја између 5. и 13. стољећа послије Криста. [14]
Марíна Ковачевић
јадни људи :(
Натаса Илиц Миловац
Зиве врло сиромасно и теско, али су окрузени природом и вероватно много слободнији од нас.
Саша Лазић
Опуштено и без брига...
Боско Зивковиц
Што јадни. Смем да се кладим да су срећнији од нас у духовном смислу...
Драгана Зарковиц
слика у којој сватимо колико пуно ми имамо...
Недо Михајловиц
слободни и здрави тоје нај битније у зивоту
Недо Михајловиц
изгледају сретни и слободни слобода је несто стосе немозе платити


о.Гаврило
А кад смо помислили да су Датоге врхунац и да нећемо упознати ништа аутентичније – слиједи посјет Хадзабама или Бушманима, племену које је спало на двјестотињак обитељи које живе ‘у природи и од ње’, одбијајући помоћ владе и промјене устаљених навика. Ту као да је вријеме стало: луком и стријелом лове дивљач, скупљају јестиво коријење и друго биље. Настамбе су им од шибља и траве, попут преврнутога гнијезда, а тако малене да једва могу незгрбљени и сјести унутра. Воле отворен простор и воде номадски живот, у скупинама од по петнаестак мушкара- ца, жена и дјеце. Неки су спремни примити туристе и ‘у замјену’ за врећу брашна (или мало марихуане) отплесати свој плес, запалити ватру трљањем штапића и подучити их гађању луком и стријелом. Стојећи ту ‘усред ничега’, не можете вјеровати да је каква-таква цивилизација само педесетак километара даље, имате осјећај као да су то слике минулог времена у које је нетко за шалу ‘пхотосхопирао’ нас петоро бијелаца и још, ради увјерљивости, обукао Бушманима неколико модерних крпица које ‘жицају’ од гостију или их добију трампом за свој шарени накит.http://www.stipemarinovic.com/blog/tanzania-2/
Дуња Неда
Помаже Бог,оче Гаврило!Готово нестварно,али они воле свој начин живота и то требамо испоштовати.Нека су им Господ и Превета Мајка у помоћи и у добру,и у злу!Амин!Боже дај! Свако Вам добро,Оче!Дао Бог!Амин!
Милкица Станаревиц
Оче , Гаврило , ХВАЛА , ВАМА , ЗА ОВА НАША ПУТОВАЊА !!! У ЗДРАВЉУ , ДА СТЕ !!!
Стана Меселдзија
Они живе срећно и без оптерећења за овим, оним и комфором а дивне пратиоце омиљене псиће имају.
Натаса Илиц Миловац
Колико мудрости су показали кроз - одбијају помоц владе и промене зивотних навика. Знају да им "цивилизација" доноси висе зла него доброг.
Саша Лазић
Они су својим начином живота које воде стољећима и преносе са генерације на генерацију, упознали тајне живљења у складу са природом и животињама...од природе узимају само што је пријеко потребно и ништа више од тога...готово пустињачки начин...када би их понеки мисионар увео у Свете Тајне неби им пуно требало за духовни напредак...
Недо Михајловиц
нека их бог цува


КЅРГЅСТАН Ѕсук-Кол
о.Гаврило
То је фантастичан поглед на Јети-Огуз. Ред кућа и руралног изглед овог фотографију је тако типично за природне знаменитости у непознатим земљама Киргистану. Да је ово био у Западној Еуропи те седам коњи би био окружен Састав је фантастичан, ПОВ и благи нагиб додаје елемент ироније по мом мишљењу - наопако свијет у којем мјеста као што би то било свјетски познато је да је у 'правом' мјесто, али умјесто тога је потпуно непознат. Ја сам запањен да нитко није коментирао ову фотографију. Срдачан поздрав, Цхрис.
Мирјана Јовициц
Уметничка фотка - ћурке к'о диносауруси.
Стана Меселдзија
Ове стијене црвене као да неко намјерно "сложио" фантастично а поред и дивно зелено дрвеће и у том окружењу и лијепо грађене куће а све украсиле и ћурке тркачице.
Милица Перуновиц Ивановиц
Онај, ко је сложио и обојио ово стијење,доселио је у њиховом подножу и оне, који имају привилегију на суживот са њима.Да је ова љепота негдје другдје било би можда унакажено некаквим слитерима и заклоњено димњацима фабрика. Једном ће доћи вријеме, да се зна за ово стијење, даће Бог да се и људи из њеноговог подножја уздигну у Божјој милости.
Анка Мијатовиц
Измисљено!



КЅРГЅСТАН Ѕсук-Кол
о.Гаврило
Сточна пијаца
Светлана Лежаић
Погледајте дечака који се одмара на својој кравици. Опуштен он а и она не мари :)
Ненад Бадовинац
Недостаје порезни инспектор за контролу уплате ПДВ-а на пијаци :)
Милица Перуновиц Ивановиц
Животиња боље од људи, осјећа ко је чисте душе, ко јој не жели зло и тражи са њом суживот.
Натаса Илиц Миловац
Сто цовек висе сазнаје то је несрецнији цини ми се. То стално незадовољство постигнутим је одлицан простор за деловање непомјаника. Бозе помози да препознамо зло.
Недо Михајловиц
пазарни дан лијепо


КЅРГЅСТАН Ѕсук-Кол
о.Гаврило
Седмична сточна пијаца тренутак на фотографији погодба око купородаје телади.
Љиљана Ботић Вилотић
Посао завршен и сви задовољни.
Натаса Илиц Миловац
У мање развијеним срединама је дата рец и прузена рука јос увек довољна гаранција. Како ли је цовецанство узнапредовало скад ада ни куца, ни ауто нису довољни гаранти? Много смо се развили изгледа.
Нада Шовљански Еџ Брборић
постигнута погодба, лепа телад.
Недо Михајловиц
купо продаја фино



КЅРГЅСТАН
о.Гаврило
Дете из малена стиче навику јахати коња.
Саша Лазић
Од малих ногу да се зна животни пут, узде у рукама у старту мора бит...
Дусанка Поповиц
Ма дуса мала па он незна да је зив а они њега на коња
Дусанка Поповиц
Добар је овај коњ миран
Светлана Лежаић
Од малена се учи, деца немају страх. Касније док одрастају добијају страхове и теже уче. Ето како они уче и васпитавају своју децу. Тамо нису потребни психолози.
Изворинка Лазаревиц
Љубав је најбитнија ствар у животу ...
Небојса Пеулиц
И НЕЦЕ ПСИХОЛОЗИ НИКАД НИ ТРЕБАТ А КОД НАС СЕДИСТЕ ЗА БЕБЕ ПО ЗАКОНУ ЕЕЕЕОНИ ИМАЈУ Н ОРМАЛАН ЗАКОН ЗАКОН ПРИРОДЕ А НЕЕ И КОД БЕБЕИЊ ИКОД ЗИВОТЕ МИР КО КОД НАС ВИСЕ НИСТА НЕВАЗИ САМО ПОГЛЕДАЈТЕ ТАЈ СПОКОЈ ПИРРОДЕ И РАЗМИСЛИТЕОДКУД ТАКО БЛАЗЕНСТВО ХВАЛА ВАМ ОЦЕ АВРИЛО БАС УВЕК НАДЈЕТЕ ФОТКЕ ПРЕДИВНЕ<3
Небојса Пеулиц
И СВАКАИМА СВОЈ МИР И СПОКОЈКАО И ОВА КОЈА УСТИТ ТОЈ ЛЕПОТИМНОГО ГОВОРИ САМО СЕ ТРЕБА ПРЕПУСТИТ ТОМ СПОКОЈУ И УЗИВАТ У ЊЕМУ<3
Љиљана Ботић Вилотић
Благословите оче Гаврило! Лијеп начин васпитања, а ми данас своју дјецу држимо презаштићену.Ништа љепше за дјецу од игре у природи.
Милица Перуновиц Ивановиц
Осјећа животиња, да јој је на леђима неко налик Анђелу.
Натаса Илиц Миловац
Бебац је предиван. Играцка му је стварна. Гледа у родитеља и пита се сто га ставио ту самог. Фотографија пуна љубави и склада. Хвала.
Бранка Рајиц
Бозе цувај нам Митрополита ЈОВАНА који Вам даде благослов да нам помазете преко ФБ.
Нада Шовљански Еџ Брборић
Све добро се учи од малена!
Недо Михајловиц
дјеца немају страх када су родјени са коњима и стално у покрету



КЅРГЅСТАН
о.Гаврило
Запрежна кола повратак кући
Бојан Бјелић
Зиве како вец зиве,имају то сто имају,али су ипак срецни и слободни.
Весна Вуцковиц
ово нама треба,па да се мало смиримо
Мирјана Лазиц Синдиц
Има овде и мирних, није бас тако.:-)
Светлана Лежаић
Радост због повратка кући.
Мирјана Лазиц Синдиц
Као зедан кад додје на извор зиве воде.
Саша Лазић
...у складу са природом...
Дусица Зивојиновиц
сви лепи и задовољни, и ови магарици и ови весели људи!
Љиљана Ботић Вилотић
Рад у природи нам и доноси тај задовољни осмјех на лице.
Натаса Илиц Миловац
Слободни - то је права рец.
Нада Шовљански Еџ Брборић
Колико мало треба човеку, а да му осмех не силази с лица!
Недо Михајловиц
изгледају лијепо и весело некаје бог са њима


ГАМЗИГРАД - ФЕЛИЏ РОМУЛИАНА
о.Гаврило
(Наишао сам да Гамзиград значи место на коме 'клизе', 'гамзе' - мисли се на змије, којих је у рушевинама било много.)Гамзиград је већ средином ЏИЏ века оцењен као велико и изузетно значајно археолошко налазиште. Геолози, историчари и археолози су у то време на различите начине описивали и тумачили "остатке једне од највелелепнијих грађевина прохујалих времена" које су уочили на овом месту, а Феликс Каниц је својим цртежима Гамзиграда из 1860. и 1864. године желео све да увери да се ту налази "једна од највећих и најочуванијих римских грађевина у Европи".Крајем ЏИЏ века некадашње романтичарско усхићење пред развалинама древног града уступило је место уздржаном, строго рационалном просуђивању, па је Гамзиград протумачен као велики војни логор (цаструм). Та упрошћена представа о Гамзиграду одржала се све до средине нашег века, до почетка систематских археолошких истраживања у 1953. години. Ископавања која су уследила показала су да Гамзиград није војни логор већ велелепни дворац изграђен за кратко време, и то по вољи и замисли једног цара.Тек 1984. године коначно је решена загонетка Гамзиграда. У југозападном делу палате, у једној грађевини са мозаичким подовима и зидовима осликаним фрескама, те године је нађена архиволта од туфо-пешчара на којој је уклесан натпис ФЕЛИЏ РОМВЛИАНА.
НемањаиДанијела Младеновиц
У Гамзиграду постоје остаци једне базилике (једнобродна црква), што показује да су у граду живели хришћани. Такође, интересантан је податак да је палата (где су живели тадашњи великодостојници) имала подно грејање, природном термалном водом.
Љиљана Ботић Вилотић
Благословите оче Гаврило! Дворац нас подсјети увјек на нешто лијепо,а ово за змије ух даље од мене.
Славица Косановиц Вуценовиц
Хвала оце Гаврило .
Јелена Ковац
Овај део са змијама подсећа ме на део живота монаха Калиста, који је годину или две (не сећам се тачно) живео на острву где су само змије (а змија има толико да је скоро немогуће направити корак) и остатци неке цркве. Кажу смиреном човеку је и у паклу добро и у Небо гледа и чека милост одозго. Можда те змије чувају нешто добро, за добра вемена:)
Изворинка Лазаревиц
Пусто острво упоседу Македоније,Галицица ,али то су змије рибарице и отровнице,за разлику од Госпојинских змија које на језику и целу имају крст...
Натаса Илиц Миловац
Суштина ове приче је, по мом мишљењу, да на тлу наше земље има толико историјских споменика из различитих раздобља наше историје, али да она стоје залеђена у времену. Многи не знају ништа о њима, гледамо споменике по белом свету а наши стоје усамљени, непознати и за нас а камоли за странце. Сви једва чекају да виде пирамиде, Акропољ и слично, а само насеље Лепенски вир је старије најмање 4000 година од ових споменика. Лепа моја земљо богата научи нас да те волимо.
Изворинка Лазаревиц
казу да је старије од 7000 година мозда цак и најстарије...
Весна Јовановиц
Гамзиград треба посетити и видети... то је најбоље доживети у живо. Римљани су још тада имали подно грејање и водовод, а Србија данас има нерешен проблем са снабдевањем здраве пијаће воде... Тужно.



о.Гаврило
БЛОГ Лепа Србија ПЕШТЕР И РЕЗЕРВАТ УВАЦПештер је највећа висораван на Балканском полуострву и једна од највећих у Европи, коју у Србији многи зову домаћи Сибир. Место Сјеница је синоним за ниске температуре и најхладнији је предео у земљи. Последњих година, Пештерска висораван је хит међу љубитељима нетакнуте природе и истинских заљубљеника у нове, неистражене пределе којима припада и резерват природе Увац.http://www.glassrbije.org/srbija/%C4%8Dlanak/pe%C5%A1ter-i-rezervat-uvac
Љиљана Ботић Вилотић
Благословите оче Гаврило! Лијепа наша земља Србија.Очаравајућа љепота нетакнуте природе.
Светлана Лежаић
Одмор за очи. Како је лепа земља коју је Бог дао Србима, а ми је уништавамо. Нисмо свесни вредности нетакнуте природе и увек неко са стране треба да дође и да се одушеви овом земљом, па тек онда да почнемо да се присећамо где смо и шта радимо.
НемањаиДанијела Младеновиц
"Високе горе су уточиште јеленима а стене зечевима..."
Славица Косановиц Вуценовиц
Све сто Господ створи цовек се труди да унисти . Природа је толико лепа да људски ум то немозе да измисли и замисли али тај исти ум толико прља да це и Господу постати мука и оставице нас у насем дјубрету да се каљугамо. Србе (велику вецину) би требало узети за уси и провести их по околним земљама ( изузев 2-3 )да виде како се уредјује окуцница и како се природне лепоте цувају , улепсавају и користе . Немора се земља орати да би се од ње зивело. Мозе се неговати да сви зеле да је виде како је лепа . Од туризма би се могло лепсе и лаксе зтивети . Али.....
Натаса Илиц Миловац
Е ово је крај који, признајем, и ја слабо познајем и ако да Бог, посетићу га. Читала сам и гледала дивне текстове и фотографије о овом крају и остали су ми урезани у мисли. Има тамо и дивних скривених манастира.
Дуња Неда
Помаже Бог,оче Гаврило!Прелепо и здраво место,а и сјенички сир је познат.Правила сам туршију са,још зеленом паприком и сјеничким сиром.Заиста је диван специјалитет.Свако Вам добро од Господа и Пресвете Мајке!Амин! Боже дај!
Јасмина Дјордјевиц
каква лепота
Недо Михајловиц
ја лијепе бозије природе описати се немозе

Прочитано: 5947 пута

Број посјета од 11. Априла 2012. године