Status

Духовни разговор о. Гаврила преко Фацебоока са сестром М.      A-   A+

* * * Оче, када је најбоље вријеме отићи у цркву и исповједити се? И да ли дјеца треба да се исповиједају?

о. Гаврило - Бог благословио, сестро М.

* * * Оче, имам забрану да идем у цркву, не допуштају ми родитељи.

о. Гаврило - Зашто, јесу ли твоји родитељи неверници?

* * * Не вјерују уопште у Бога.

о. Гаврило - Или се плаше да те неко не украде у цркви?

* * * Не славимо уопште Крсну славу. Кажу, то је глупост.

о. Гаврило - Јеси ли ти пунолетна?

* * * Не, нисам. Имам 13 година.

о. Гаврило - Па онда морају да се брину о теби&хеллип;

* * * Да, али мени је црква буквално испред куће. За 3-4 минуте стигнем до цркве.

о. Гаврило - Добро, понекад отиђи у цркву, док не постанеш пунолетна па да можеш сама за себе да одлучујеш. Идеш ли на веронауку?

* * * Да, то нам је редован предмет у школи.

о. Гаврило - Да ли вас са часа веронауке понекад воде у цркву?

* * * Не, не воде нас. Имам велику потребу да одем у цркву, гризе ме савјест, велики терет носим на души.

о. Гаврило - Па је ли то по програму прописано да се не иде у цркву?

* * * Ја мислим да по програму не треба да идемо у цркву, бар нам нико никада није то споменуо.

о. Гаврило - Па о чему учите на веронауци?

* * * Посљедње што смо учили је етика Косовског завјета.

о. Гаврило - Ко вам предаје веронауку, свештено лице или световно?

* * * Прије нам је предавао свештеник, а сада нам предаје вјероучитељ.

о. Гаврило - Кад је било боље, кад вам је предавао свештеник или сада?

* * * Када нам је предавао свештеник.

о. Гаврило - Има ли доста деце који иду на веронауку у вашој школи?

* * * Вјеронаука је обавезан предмет од другог разреда до деветог, сада и у средњој школи. Велики је гријех покушати да се изврши самоубиство, зар не?

о. Гаврило - То је највећи грех, то је хула на Духа Светог. Тај грех је неопростив ни у овом ни у будућем свету.

* * * Ја сам то покушала. Највећу грешку сам направила.

о. Гаврило - Шта је тебе навело на то, због чега си намеравала да учиниш самоубиство?

* * * Била сам одбачена од стране пријатеља. Родитељи су ми рекли да сам њихова највећа срамота и да никада нису жељели овакво дијете. Подерали су Свето Писмо, које сам читала, избацили ме из куће... Срећа да је сада ситуација боља.

о. Гаврило - Убудуће ако наиђу такве невоље, немој о самоубиству уопште да размишљаш. Једноставно одбаци такве мисли, да буду далеко од тебе.

* * * Нећу више никада ни размишљати о томе. То ћу оставити иза себе! Хвала Вам, оче, много!

о. Гаврило - Бог благословио. Амин.

* * * "Молим Те, Боже, помози ми да промијеним ствари које могу да промијеним, да прихватим ствари које не могу да промијеним, и да научим да их разликујем".
Ово дневно кажем око стотину пута. Збогом, оче.

31. март 2010. године.
Број посјета од 23. Априла 2009. године