Status

Духовни разговор о. Гаврила преко Фацебоока са братом Б.       A-   A+

*** Помаже Бог Оче Гаврило! Благословите.

о. Гаврило - Бог благословио.

*** Драго ми је да смо постали пријатељи и радујем се.

о. Гаврило - Хвала и теби што си се јавио да се проширује и умножи ово духовно виртуелно стадо.

*** Послао сам Вам електронску поруку на маил инфо@манастир лепавина. Да ли сте можда прочитали? Пошто тражим духовног оца написао сам Вам нешто о својим покојним,живим и о себи да се боље упознамо, па и неке нејасноће да ми појасните.

о. Гаврило - Хвала Богу данас има много духовних књига из којих се много може научити ако човек да жели више да зна о вери и духовном животу како то у дело треба спровести. Препоручио бих ти да слушаш интернет Радио Благовести који се емитује уживо свако вече од 22-23 часа.
Шаљем ти линк радија http://www.manastir-lepavina.org/stranica.php?id=18

*** Да оче. Врло радо ћу то учинити чим набавим звучнике, а да ли могу сматрати да сте Ви сада мој духовни отац?

о. Гаврило - На овај начин дописивањем можеш то тако посматрати, али правог духовног оца треба имати онога код кога требаш ићи на исповест и лично по духовне савете, а то је твој свештеник парохијски у парохији у којој ти живиш.

*** Ја сам тренутно у општини Баново Брдо ,моја мајка ту има гарсоњеру у којој живи мој отац. Моја мајка живи у општини Раковица и тамо често одлазим, јер она спрема храну. Да ли је можда најбоље у раковичку парохију да идем, јер тамо сам се исповедао и причешћивао и одлазио на службу?

о. Гаврило - Може брате, ето можеш и у манастиру у којем сам се ја замонашио 2. маја 1964. године.

*** Где је тај манастир?

о. Гаврило - Близу тебе је тај манастир, манастир Раковица где је сахрањен Патријарх Павле.

*** Дивно. Ишао сам недавно тамо.

о. Гаврило - Ја сам те погрешно схватио кад си рекао да твоја мајка припада раковичкој парохији.

*** Нисте ме погрешно схватили, јер она заиста живи у Раковици. Мој отац је на Бановом Брду. Мој брат је у Раковици, али често одлази на Нови Београд, па кад је слободна његова соба, онда одем код мајке. Можда сам мало нејасно описао.

о. Гаврило - Е добро, сад смо разајаснили и споразумели смо се.

*** Онда највероватније идем у недељу у тај манастир да потражим духовног оца. Имам још једно питање. Да ли можда знате да ли су нове биометријске личне карте без чипа штетне, јер имам једну?

о. Гаврило - Мани брате чипове и биометријске личне карте, него моли се Богу и спасавај душу и немој се с тим оптерећивати.

*** Е, добро да знам, јер нешто сам гледао на интернету филмове неке и "електронски логор", па "дигиталног анђела" и "дигиталног анђела 2", и препоручио бих Вам да погледате и Ви, а можда сте већ и погледали.

о. Гаврило - Једино ако неко мисли да ће живети мимо закона земаљског онда би морао отићи на неку другу планету да живи, али и тамо ће требати нека регистрација одакле је неко дошао и да би знали колико становништва живи на тој другој планети. Иначе тај "вирус" није ми портебан да га уносим код себе, јер ми није потребан.

*** На прошлој исповести свештеник ме је питао да ли чиним нека добра дела уопште,па бих Вас питао да ли се давање крви може сматрати добрим делом Чинио бих нека добра дела зарад Христа како бих задобио Духа Светога,можете ли ми ви нешто предложити?

о. Гаврило - О томе никада нисам размишљао. Ја сам доста пута дао крв кад сам био млађи и давао сам крв добровољно. То је било за време одслужења војног рока. Ако је потребно нечији живот да се спасе и то је чињење доброг дела.

*** Да ли сте Ви завршили богословски факултет,и да ли монах може бити само онај који је завршио богословски факултет?

о. Гаврило - Нисам завршио богословски факултет нити средњу богословску, него ето ме у манастиру и у манастирском животу, па ето ме од краја априла 1961. до данас 3. фебруара 2010. год. у 12:25 кад ово теби пишем. Е, брате полако да завршимо за данас овај наш духовни разговор, па ћемо други пут наставити.

*** Волео бих да прочитате мејл који сам послао Вама, а тамо сам Вам се отворио и рекао нешто како би смо се ближе упознали. Хвала унапред оче Гаврило.

о. Гаврило - Бог благословио. Амин.

*** Благодарим. АМИН

3. фебруар 2010. год.