Status

Бог благословио брате.

*** Хвала оче.

о. Гаврило -
Хвала и теби на јављању.

*** Хвала Вам оче Гаврило. Баш сте како анђео.

Има ли зиме ?

*** Јака је зима и баш је хладно. Киша пада тренутно, па је моментално релативно отоплило. Ја сам из Македоније иначе, али сам рођен у дијаспори.

о. Гаврило -
У Македонији тј. у Скопју сам био на одслужењу војног рока 1965. год. Колико ти имаш година и чиме се бавиш?

*** Имам 24 године. На задњој сам години факултета и тражим посао, али није баш лако наћи. Уздам се у Бога.

о. Гаврило - Шта студираш?

*** Менаджмент.

о. Гаврило - Бићеш богат.

*** Надам се, али ми је мука љубавна.

о. Гаврило - Шта се догађа у љубави? Нема цура, или их има, па нема, или се "веза" брзо раскида, или нешто друго?

*** Оче, имам цуру већ 2 &фрац12; године и волим је, али она ме је преварила, највише виртуелно. Већ 6 месеци има лажни профил на интернету. Комуницирала је са пуно мушкараца и с једним је изашла на кафу, а ја сам то сазнао и опростио јој, али ми је мучна помисао шта је урадила.

о. Гаврило - Има их које се сналазе на фејсу, и веома су испраксиране да вас мало секирају, а има и младића који варају цуре на фејсу, па онда у плач и једно и друго, тако дође на крају. Твоја је била сигурно доста вешта.

*** Да, оче и она је била мало више безобразна у томе. Надам се да ћу ја то заборавити све и да ће бити све добро. Иначе, она је била на лажном мсн-у, а на фаце-у је направила лажни профил и гледала друге мушкарце. Мени је рекла да ме воли. Зато ме све то боли. Толико дуго смо у вези, а 6 месеци ми ради иза леђа с другим мушкарцима.

о. Гаврило - Како се то догодило да те је погодила у срце и како се може заволити нешто што се лично не види тј. без личног сусрета? Објасни како на мсн-у 6 месеци има контакт с другим?

*** Оче Гаврило, ми се знамо тј. она и ја 2 &фрац12; године. Сваког 5. дана смо се уживо виђали. Она је из другог града. Касније је отворила лажни профил и флертовала је с другима.

о. Гаврило - Е, брате шта ћеш кад је и ова технологија варљива. Јеси ли верујући и идеш ли у цркву недељом и празницима?

*** Идем често у цркву и верник сам. Лепо ми је кад идем у цркву. Пресвета Богородица ми је заштитница.

о. Гаврило - Буди добар и покажи добар пример као верник.

*** Трудим се колико могу, а и и срце моје жели то. Хвала Вам пуно, баш сте као анђео.

о. Гаврило - Пази се да те цуре не варају, јер изгледа да си ти добар, па то оне осете и с тобом се мало шале и секирају те.

*** Знам да је то тако, али такав сам. Бог ме таквог створио, а неко то зна ипак да цени. Шта мислите оче, да ли ћу ја да то преболим све што се догодило са варањем и да ће све бити у реду с мојом девојком?

о. Гаврило - Брате, то ћеш ти сам да видиш да ли ће бити све уреду.

*** Молићу се Богу да ми помогне, јер то желим од срца. Ако се нешто жели од срца, то Бог и да.

о. Гаврило - Твоје срце хоће, а да ли њено хоће да она буде твоја и да се с њоме ожениш?

*** Она каже да се каје пуно, пуно и да ме воли највише на свету.

о. Гаврило - Колико ти мислиш да ће трајати то много, много?

*** Надам се да је то речено од срца и ако Бог тако жели да ће бити много, много.

о. Гаврило - Колико пуно и много, да ли као Јегејско море?

*** Да. Ако има још неко веће море, онда може и оно.

о. Гаврило - Само се ви чувајте греха телесног до благословеног брака.

*** Знам оче. Морамо да победимо ђавола да се не меша с нама. То се може молитвом и да се моли од Бога спасење.

о. Гаврило - Чувајте се , јер он је вешт у свему да некога намами и да постави своју мрежу да се у њу човек улови.

*** Знам оче, знамо толико колико знам и желим да сте Ви мој отац духовни. Желим Ваш благослов.

о. Гаврило - Кад год осетиш духовну потребу, јави се као и сад што си ми си се јавио.

*** Хвала оче. Хвала што сте ме прихватили и баш сте онакав као што људи причају, као анђео.

о. Гаврило - Бог благословио брате и до следећег наставка у овом виртуелном простору.

*** Хвала, оче Гаврило и Бог нека Вас чува. Молите се за мене. Желим Вам леп дан, па се чујемо опет. Баш сам сад срећан, срећан што сам Вас упознао.

о. Гаврило - Хоћу брате. Хвала и теби и нека те Господ чува од свакаквих искушења наилазећих. И ја се радујем данашњем нашем сретању и упознавању на фејсу. АМИН.

*** АМИН.

27. децембар 2009. год