Status

Духовни разговор о.Гаврила преко Фацебоок са-сестром Ј.      A-   A+

*** Благословите оче.

о. Гаврило - Бог благословио.

*** Хвала оче. Управо хоћу да прочитам нове разговоре. Добра су ова нова два разговора. То је тематика млађе генерације у 90% случајева нажалост.

о. Гаврило - Да. Ова млада девојка није више девојка, јер се девојаштво за њу завршило пошто је девојка док је девственица тј. она која није имала телесни контакт. Телесним контактом изгуби се девственост и тиме се губи статус девојаштва. Она онда постане жена, ма колико имала година. Само сам хтео да кажем да та жена с којом сам јуче направио разговор по карактеру је слична теби, отворена и бистра за вођење дијалога.

*** Да, а и слична и по томе што је жена. Свидио ми се разговор њен. Некако је лепршав, а и од оног брата иза ње.

о. Гаврило - Она је изгубила девојаштво, јер већ живи код будућег супруга. Не би се ни за њега могло рећи да је дечко, јер је и он изгубио статус девственика. Њих двоје већ су у телесној "вези".

*** Знам ја то све нажалост.

о. Гаврило - Он се мучи и само околиша, важно му је само да се не одвоји од те његове са којом је у "вези", али демони не дају му мира. Она са једне стране, а са друге она. Не остављају телесни грех. Једино му је решење да се што брже ожени, како каже.

*** Не бих да вам подизем сећер и све је тачно ко што Ви кажете да је боље брже се женити, али ја разумијем и онај материјални аспект о коме она прича. Уосталом не могу ја неког натјерати да ме ожени. У дубини душе је тешко, јер знам да није исправно, а не знам се ископрцати.

о. Гаврило - Упоштено речено је то тако, али не значи да се треба живети ван благословеног брака. То што се данас зове међу младима "веза", то је грех и то је један од смртних грехова супротан 7. заповести Божијој. То блудни грех који повлачи опомену за овај живот на земљи и вечност и казну Божију за преступ и живот у том греху на земљи. Често деца страдају ради родитељских гехова, а нарочито за блудни грех. Блудни је грех је онда када се живи у телесним односима ван црквеног благословеног брака. Буде ту много болештина које нападају све оне који тако живе, а не живе у телесној и духовној честитости и чистоти и благочешћу.

*** Ево,овако ствари стоје. Ако неко прво није знао да је то неки гријех, па је започео такав живот и онда нађе момка и живи таквим грешним животом и у међувремену сазна да то не ваља, а уз то је тај момак невјерујући као и 90% њих, па ако онда тај момак тј. човјек пристане из љубави да испоштује тјелесну раздвојеност барем током постова и то буде његова жртва, јер је ипак невјерујући иако притом ипак ропће, мозда не наглас, али је то видљиво, јер он сматра све то за погрешно, како од таквог човјека сад тражити да се до брака уздржи од свега кад се не зна да ли ће до брака и доћи и кад ће то бити. То је прилично запетљана ситуација, и није то баш тако црно или бијело. Извините, али је то тако. Лако је рећи да се прекине ту сваки тјелесан однос с њим. То би значило у наведеном случају да се прекине потпуно веза. Данас нико не пристаје на то. Ја не знам како је кад се нађу двоје вјерујућих младих, али овако ствари стоје код "половичних" парова, мислим на већину таквих парова којих уосталом није мало. Ја бих вољела да не кршим заповјест и да исправно живим, али таква је ситуација сад код мене И то је то. Немојте да се љутите оче. Ја Вас стварно волим и Ви то знате,и знам да нам само најбоље желите, него сам само рекла истину. Не очекујем сад неке магичне ријечи које ће уцинити да све одједном буде исправно.

о. Гаврило - Не љутим се ништа, али моје је да кажем како се треба живети по 10 Божијих заповести и црквеним заповестима како је прописано од цркве на темељу Св.Писма и Св.Отаца и благочестивих подвижника ревнитеља, онима који желе да живе благочестиво и чистим хришћанским животом. Бог благословио. АМИН.

23. децембар 2009. год.

Број посјета од 23. Априла 2009. године