Status

Духовни разговор о.Гаврила преко Фацебоок са - братом В.Г.      A-   A+

*** Помаже Бог оче. Благословите. Да ли сте добили моје поруке?

о. Гаврило - Бог благословио брате. Поруке стижу безбројне па их и заборавим шта и од кога добјем, а не могу ни дуго да седим испред компјутера из здравствених разлога.

*** Оче,помените ме. Тако бих волео да нађем добру и побожну девојку која би волела да рађа децу. Помолите се, молим Вас,за мене грешног.

о. Гаврило - А колико је теби година и да ниси закаснио за женидбу?

*** Опростите што Вас гњавим и нека Вам Бог да здравље. Имам 30 година. Некада сам читао Ваш часопис, али га сада нема.

о. Гаврило - Данас девојке траже младог и богатог и најбоље да има и мечку. Мало су ти дошле године до границе.

*** Помолите се пред иконом за мене, ваљда има нека која је побожна...?

о. Гаврило - Шта си радио па се ниси до сада оженио? Мораћеш мало ти сам да уложиш труда око тога.

*** Студирао сам и био сам у вези са девојком која је одбила да се уда за мене,зато што нисам богат. Трудим се,али ми не успева.

о. Гаврило - Е, па видиш има разлога што је успорена женидба, погледај само нпр. колико те је та девојка задржала на скенирању док није ти изјавила да неће да склопи брак с тобом.

*** Да, 4 и по године, а прави се да је побожна.

о. Гаврило - Па јесте док се дичила да има младог момка, доброг и смиреног, а колико је њој било година?

*** 29.

о. Гаврило - Је ли нашла другог који има исте године које си ти имао онда кад је тебе упознала?

*** Не знам ништа више о њој, а ја сам био нашао другу девојку у међувремену ,а она ми је упропастила ту везу.

о. Гаврило - Сад видим да си ти био мало старји од ње, па и зато није баш ишло. Сада ће бити мало потешко и мораћеш тражити неку девојку твојих година.

*** Хоћу оче, само да та девојка хоће да рађа. Мој друг коме је 33 године, увек је тражио праву и није имао ниједну девојку, па ипак никако да дође та права. Послаће Вам мој друг захтев за пријатељство преко фацебоок-а, јер је изгубио сваку наду. Оче, дајте нам савет ком Светитељу да се молимо да нам помогне?

о. Гаврило - Она права никако да дође, па и та нека права тражи неког правог, па га не може да пронађе или да тај не наилази. Е, данас су модерне жене и не желе пуно деце, јер се о њима треба бринути. Хоће слободу и ако рађају двоје или евентуално троје, одмах траже дадиљу за децу, па онда понеке остану без мужева и деца без очева. Није данас
као што је некад било у старини да су мајке одгајале своју децу. Очеви су радили, а мајке чувале и одгајале децу. Данас се деца, чим проходају или мало порасту, одмах дају у дечије обданиште.

*** Помолите се Богу за нас грешне. Мој друг се зове исто као и ја.

КРАЈ РАЗГОВОРА.....ДАН КАСНИЈЕ...

*** Помаже Бог оче Гаврило. БЛАГОСЛОВИТЕ И ОПРОСТИТЕ НА ДОСАЂИВАЊУ.

о. Гаврило - Бог благословио брате. Што ми синоћ побеже? Таман добих инспирације за разговор, а ти оде.

*** БЛАГОДАРИМ,ОЧЕ. САД САМ УСПОСТАВИО КОНТАКТ НА ФЕЈСУ СА ЈЕДНОМ ПОБОЖНОМ ДЕВОЈКОМ КОЈА ПРЕДАЈЕ ВЕРОНАУКУ. Опростите за синоћ. Био сам код поменутог друга, јер ја немам компјутер, а било је већ касно и падао је снег, па сам морао кући, јер рано устајем. ОПРОСТИТЕ. КАКО СТЕ?

о. Гаврило - Ето видиш да преко фејса може и нешто добро бити. Није све црно као што га неки оцрњују. Ако можеш, пиши малим словима да ми ова велика не заузму простор у прозорчићу. Је ли далеко та цура? А, ти ипак стави на твом профилу твоју фотографију да се види с ким се контактира, то је исто важно, јер цура неће знати с ким контактира, а
овако кад погледа фотографију у профилу, боље ће бити.

*** Оче, купио сам у Београду књигу "Чуда Пресвете Богородице Лепавинске" и одушевила ме је, али тренутно не могу никако да пронађем Ваш часопис "Пут, Истина и Живот". Једном сам Вам писао пре седам година и Ви сте ми послали као благослов два примерка часописа. Хвала Вам пуно. Иначе, не знам одакле је поменута девојка, јер тек ме је прихватила за пријатеља, а припадници смо истих побожних група на фејсу. Помените, нека буде Божија воља. Оче, поставићу фотографију и само да ме неко слика мобилиним телефоном са камером.

о. Гаврило - Можда се се догоди и срећа и буде девојака ту, које траже и побожног младића, али добро би било да су године приближне и образовање.

*** По фотографији бих рекао да и она има 30-ак година, благословите да успоставим контакт са њом. Сада иначе нисам код друга, већ код своје сестре, зета и њихове деце. Шта бих могао, оче, за почетак да пошаљем тој побожној девојци? Видим по фотографијама да је обилазила доста манастира, а и ја волим поклоничка путовања, јер после њих увек се вратим растерећен од брига. Оче, кад смо већ на интернету, имам и једно подпитање. Како се наиме бранити од искушења која интернет доноси?

о. Гаврило - Може се лако кликнути тамо где не треба и буде по душу штетно ако слушајно искочи нека саблажњива реклама. Не треба се задржати на њој, већ је тог трена искључити тј. кликнути на Џ и нема је више и онда се запитати какав је то онда био проблем уопште, јер у самом човеку је проблем и чиме све располаже у својој души, то
постаје проблем. Ако он нешто тражи што је за душу штетно, он ће то
пронаћи и ван интернета.

*** Оче, ја немам ни компјутер ни интернет, али сам слушао од неких побожних младица да се лако могу саблазнити. Христос је рекао "тражите и добићете", а ја бих све дао и све учинио да могу поред себе имати побожну жену која хоће да рађа децу. Прво тражим опроштај грехова, и Царство Небеско.

о. Гаврило - Прво што си поменуо те младиће, то је заиста њихов проблем, јер могу да их саблазне оне старудије од пластике по излозима што рекламирају разне конфекције, гардеробу и разну хит моду. Толико. Бог благословио брате и лаку ноћ. АМИН.

*** У праву сте. Благодарим оче Гаврило. У манастиру Ваведењу Београдском купио сам копију иконе Богородице Лепавинске. Лаку ноћ. АМИН.

14. децембар 2009. год.
Број посјета од 23. Априла 2009. године