Status

Духовни разговор о. Гаврила преко Фацебоок са - братом А.Т.      A-   A+

*** Оче благословите.

о. Гаврило - Бог благословио.

*** Благодарим.

о. Гаврило - Добро дошли.

*** Хвала, боље Вас нашао.

о. Гаврило - Из ког сте краја Македоније?

*** Живим на југу Македоније.

о. Гаврило - Пролазио сам једном кроз те крајеве. Служио сам војску у Скопју.

*** Оче, видео сам Ваш сајт о манастиру Лепавини, веома је леп.

о. Гаврило - Којих си година и чиме се занимаш?

***У најбољим годинама. Ја сам информатичар. Одржавам компјутерске мреже образовних установа.

о. Гаврило - Како си нас пронашао?

*** Па, о Вама ми је причао један мој рођак из дијаспоре, који се бави плесом.

о. Гаврило - Како ти се јавила идеја да ми се јавиш на фејсу?

*** Желио сам да имам личност као што сте Ви за пријатеља. И надам се да ако ми некада буде требао савет, да ћете ми помоћи.

о. Гаврило - Увек кад год се будеш јављао, ту сам . Јеси ли кад укључивао наш Интернет - Радио Благовести?

*** Слушао сам не само ја, него и моји родитељи. Хвала, оче.

о. Гаврило - Брзо си ми се јавио након што сам те потврдио за пријатеља. Скоро ни минут није прошао.

*** Па, то смо ми информатицари. Знате, оче моја фамилија, а и ја смо ктитори једног манастира. Изградили смо га, па мило ми би било ако некада дођете.

о. Гаврило - Хвала на позиву.

*** Манастирска слава је 08. августа, па ако некаде хоћете, изволите.

о. Гаврило - Какав је духовни живот младих у вашем граду?

*** Хвала Богу, добро је. Све више младих иду у цркву, моле се , верују у Бога.

о. Гаврило - Више у цркву него у ноћне кафиће и дискотеке, или је обратно?

*** Није да више иду у цркву, него у дискотеке, али више него икада сада млади иду у цркву.

о. Гаврило - Имате ли веронауку за одрасле при вашој парохијској цркви?

*** Нажалост немамо.

о. Гаврило - Зашто немате? Нека ко да одржава или нема заинтересованих да слушају и да науче нешто о вери и духовном животу?

*** Оче , има пуно људи који желе да науче духовни живот, али нема ко да им говори.

о. Гаврило - ...да науче о правој вери, православној.

*** Да, има пуно људи, али ко што рекох немамо свештеника да нас подучава.

о. Гаврило - Колико цркава имате у вашем граду и колико свештеника који опслужују у тим црквама?

*** Има их пуно у граду.

о. Гаврило - Кад пастир спава , овце буду гладне. Ако овце почну блејати од глади, тад ће се и пастир пробудити.

*** У мом месту поред града имамо једну цркву и једног свештеника који за 7 села додељен.Овце блеје, а пастир спава.

о. Гаврило - Жетве је много, а жетелаца мало.

*** Баш тако.

о. Гаврило - Доћиће пастири из другог стада и одвешће овце у своја стада да их нахране и напоје.

*** Нека дођу пастири и нека буду правилни. Онда ћемо се сви радовати.

о. Гаврило - А шта ће да ради овај пастир који спава без својих оваца које су отишле другом, вреднијем и брижнијим пастиру?

*** Треба да се пробуди тај пастир и да се Богу помоли за своје стадо.

о. Гаврило - Биће касно због небриге, јер се није трудио за своје стадо.

*** Нажалост наши пастири гледају само новац и верујте ништа друго. Боже ме опрости, јер није моје да судим, али то није у реду.

о. Гаврило - Пастири су из народа и огледало народа.

*** Тако је.

о. Гаврило - Ко олтару служи, од олтара треба и да живи.

*** Тако је. Не кажем ништа противно томе. Ја сматрам да за све нас је најбоље да верујемо у Богу да редовно постимо, молимо се. Реците ми, ако грешим.

о. Гаврило - То је само изговор онима који не желе да буду прави редовни верници и да учествују у одржавању цркве и духовне заједнице-парохије, па се онда изговарају да свештеници само хоће новац. Не ради се ту о свештеницима, него о потребама да се финансијски одржава своја Црква, којој човек припада и у којој је крштен.

*** Оче, сви ми видимо, који човек шта ради, али ја бих да кажем, нека Бог награди сваког по делима.

о. Гаврило - Ништа не грешите, јер то је правилан начин живота једног правог верника.

*** Хвала оче, нечу Вас више ометати.

о. Гаврило - Бог благословио и лаку ноћ. АМИН.

8. децембар 2009. год
.