Status

Духовни разговор о.Гаврила преко Фацебоок са-сестром К.М.      A-   A+

*** Помаже Бог оче Гаврило, сад сам послала поруку. Толико ми је лоше, и молим Вас да ми одговорите и да ми прочитате молитву за здравље.

о. Гаврило - Бог благословио. Шта Вам се догодило и од чега Вам је лоше?

*** Тачно прије годину дана једног јутра сам устала и било ми је лоше. Кад сам се враћала кући, нашла сам неке кости пред улазом и ногом сам их помакла, и од тог јутра до данас нисам више као прије.

о. Гаврило - Идете ли Ви редовно у цркву недељом и празницима?

*** Идем сваке друге недеље и постим како је прописано и причешћујем се. Кад год имам времена, идем у цркву.

о. Гаврило - Ако сте верница и живите по црквеним заповестима, зашто сте онда сујеверни? То негативно делује на психу, а од тога постане човек психички умишљени болесник.

*** Ја вјерујем у Бога и не знам шта се самном десило. Бојим се да сам себи психички створила овај проблем.

о. Гаврило - Ако верујете у Бога, онда немојте веровати у нешто безвредно и непотребно. Запослите ум молитвом и руке запослите нечим корисним.

*** Увијек сам вјеровала у Бога, али имам осјећај да је ово некако јаче од мене.

о. Гаврило - То је због тога што сте маловерни и код Вас је присутно сујеверје и изгледа с тиме сте оптерећени и то Вам доноси немир и неспокојство, јер стално мислите да ће Вам се нешто негативно догодити. Сујеверац нпр. кад креће на пут, па ако му случајно на том путу или на пола пута случајно пређе мачка преко пута, он ће се вратити и ићиће другим путем да не би ишао тим путем, где је мачка испред њега прешла, јер верује да ће га пратити несрећа ако продужи тим правцем даље.

*** Управо то је код мене до сада био случај. Ја иначе дубље не вјерујем у то заиста. Ја Вам се захваљујем што сте поразговарали самном, и молим Вас прочитајте молитву за мене, а ја, ако Бог да, посетићу манастир Лепавину на прољеће. Већ пар пута сањам неки манаситир и нечије свете мошти, али не знам чије. Има ли то неко значење?

о. Гаврило - Ово што сањате манастире и мошти светих добро је, али не мора нешто значити. Може се нешто сањати, јер кад човек спава, некад сања о ономе о чему преко дана размишља.

*** Хвала Вам пуно оче Гаврило.

о. Гаврило - Бог благословио. АМИН.

7. децембар 2009. год
.