Status

Духовни разговор о.Гаврила преко Фацебоок са - братом А.Ф.      A-   A+

*** Помаже Бог оче Гаврило. Благословите.

о. Гаврило - Бог благословио брате.

*** Опростите ми, нисам се дуго јављао. Како сте?

о. Гаврило - Видим да ниси и вероватно да су у питању обавезе које ти не дозвољавају.

*** Па, да. Сад сам управо слушао ове ваше поуке тј. овај видео-клип што сте поставили на фацебоок-у и много ми се свиђа ово што поручујете и потпуно сте у праву.

о. Гаврило - Да ли се полако припремаш да се исповедаш током овог поста?

*** Нажалост још не и још увијек одлажем док не завршим још нешто од обавеза. Да ли смијем да Вам поставим питање поводом Ваших пријатељстава на фацебоок-у и духовних активности путем интернета,какве су тренутне околности?

о. Гаврило - Што се тиче пријатељстава на фацебоок-у, има их до овог тренутка 781 прикључених, а рецимо синоћ је било прикључених 58 компјутера током слушања емисије Radija Blagovesti. То значи истовремено 58 људи је прикључено. Има пример једног грчког радија са сличним верским профилом, и код њих је било 1500 компјутера прикључених. Код нас влада према духовном начину живота нека пасивност. Како је код тебе, да ли ти слушаш редовно Radio Blagovesti или понекад само кад се сетиш?

*** Оче. ја то не могу слушати. Може само онај ко има блиц-нет. Код мене је други интернет-провајдер, али волио бих да могу. Кажу да само блицнет може да досегне сигнал овдје у Бања Луци.

о. Гаврило -
Не знам и не разумем се у ту технику. Највероватније да у ваш крај није допрла најсавременија техника приступа интернету.

*** Ни ја се не разумијем баш најбоље, али питао сам људе који знају и они кажу да је тако засад, али може се увијек слушати архива Radija Blagovesti.

о. Гаврило - Делује тај ваш крај као да сте негде у Африци. Слушаш ли барем понекад из архиве.

*** Да слушам. Много и читам. Има доста добрих текстова на сајту манастира Лепавина или на сајту Светосавља.

о. Гаврило - Одлично, а памтиш ли нешто од прочитаног са радија тј. нешто од духовног штива, које ја прочитам.

*** Дали сте ми били линк са разговором са оцем Савом из манастира Крупа на Врбасу и то често слушам.

о. Гаврило - Сада ми причамо о Radiju Blagovesti и сад је то тема.

*** Често слушам емисију "Питајте свештеника".

о. Гаврило - То је емисија на Радију СВЕТИГОРА, а не на Radiju Blagovesti.

*** Опростите оче. Збрзао сам. Мислим једно, а пишем друго.

о. Гаврило - Видим да си мало збуњен као кад полажеш испит пред професором.

*** Скоро сам полагао неке испите и имао сам част да цјеливам тијело Његове Светости, блаженопочившег Патријарха Павла кад сам био у Београду. Ако сам мало збуњен, не замјерите, јер саговорник као Ви на мене оставља јак утисак и утицај. То је због великог поштовања према Вама.

о. Гаврило - Ма, добро брате. Понекад човек може да буде и забораван, јер свакакве га земаљске бриге море.

*** Да, оче. Не бих више да Вам одузимам времена. Има их много сигурно који чекају да им одговорите на питања. Свако Вам добро од Господа желим и радујем се унапријед слиједећем нашем контакту. Хвала што постојите. Благословите.

о. Гаврило - Ма, брате, ништа не мари, јер за свакога имам времена и свакоме се трудим да одговорм на питање који ми поставља. А код тебе изгледа да су спорије везе, па се често прекидају.

*** Јесте,јесте. Слаба конекција.

о. Гаврило - Да, тако је то у забаченим местима. Бог благословио брате и лаку ноћ.

*** Амин оче. Хвала Вам. Хвала Вам што сте тако добри. Воли Вас и поштује једно од ваших 1000 виртуелних чеда.

о. Гаврило - Хвала и теби брате и опрости што смо се мало збунили у току овог духовног разговора, али сматрам да је и то корисно. Ја се вас свију духовних виртуелних чеда испред Чудотворне Иконе Пресвете Богородице Лепавинске сећам и помињем вас, просећи здравље и духовни напредак за све и да смо сви у једнодушију и једномислију.АМИН.

*** Амин.

29. новембар 2009. год.