Status

Духовни разговор о.Гаврила преко Фацебоок са-братом Ч.П.      A-   A+

***Помаже Бог оче Гаврило. Благословите.
о. Гаврило - Бог благословио.
*** Велика је милост Господња, а и Ваши напори да на овај начин помажете Вашем стаду.
о. Гаврило - Велико је ово стадо у виртуелном простору.
*** Када води прави пастир , ниједно стадо није велико. Битно је да је послушно.
о. Гаврило - Лако је послушним овцама и лако их је чувати. Неће их вукови разграбити.
*** Дуго Вам нисам писао, а ни време ми ни није баш савезник. Али хвала драгом Богу, велику ми снагу даје да издржим све недаће.
о. Гаврило -Није ништа тешко, ако Господа призивамо у помоћ. Он нам даје, онолико колико можемо да носимо и колико нам је потребно.
*** Богу хвала, те су ми молбе услишене да са Вама разменим пар речи.
о. Гаврило -И ја се радујем овим данашњем нашем сусрету у виртуелном простору.
*** Ако се сећате ја сам из Србије из Поморавља и долазио сам са братом А. И сестром В. код Вас у манастир.
о. Гаврило - Сећам се брате и увек питам за тебе кад А. и В. долазе код нас и и пар пута примио сам е-маилове од тебе. У лепом си ми сећању остао.
*** Хвала оче на Вашој бризи. Толико ми значи што овако могу да разговарам са Вама.
о. Гаврило - Какав је брате духовни живот у том делу Поморавља и Србије?
*** Богу хвала, добар. Враћа се народ Богу, да ли из нужде или због истинског верског порива, то не могу да судим.
о. Гаврило - Како млади и где их више има у цркви или по кафићима?
*** У кафицима су углавном, само не знам коме се Богу тамо моле и шта од Њега тамо траже. Богу хвала, те је мени показао пут спасења и телесног и духовног оздрављења.
о. Гаврило - Недавно вам је у Великом Градишту био светски конгрес вештица и колико су се тамо окупљали...
*** На то питање не знам одговор оче!
о. Гаврило - Како није о томе писала локална дневна штампа. Ипак је то био догађај за тај регион ту.
*** Немам кад од посла да читам новине и гледам тв, јер доста радим. Али не жалим се, хвала Богу, је ми је дао ту могуцност
о. Гаврило -Мудро одговараш.
*** Молите се оче понекад за спасење моје душе. Кад Вам је Господ штит и нада нема тешког одговора.
о. Гаврило - Имате ли веронауку за одрасле?
*** Немамо. Све што знам о Господу, научио сам слушајући мудре и просвећене људе.
о. Гаврило - Добро је да си ти срео и упознао те мудре и просвећене људе. Захвали Господу да си их упознао и од њих се духовно научио и и за њих се Богу моли.
*** Хоћу оче. У молитвама треба помињати духовне наставнике, који нас уче у доброме и печат вере дају. Многи заборавише или не хтедоше поштовати оно што су им духовни оци дали: " Веру, наду и љубав и слогу; и захвалност драгом Богу."
о. Гаврило -Зато су и опомене ту за оне који хоће да их схвате духовно учење и да на прави пут Божији стану.
*** Велико је искушење предамном оче. Господ ме искушава, али му се ја још више молим да ми подари правог друга и животног сапутника. Где год погледам содома и гомора и зар више нема скромности и стида међу овим женским светом.
о. Гаврило -Господ опомиње и зато се разне болести намножише. Много се деце у гресима се родише.
*** Најгоре је што та деца носе крст грешака својих родитеља, ни крива ни дужна, јер дете је својим чисто и безгрешно као неисписана свеска.
о. Гаврило -- Да, али у браку се рађа који је није од цркве благословен и одраста у тој породици.
*** У праву сте потпуно. Све што није у складу са Божијом вољом не може се на добро завршити, или уз велике напоре и покајање.
о. Гаврило - Брате, за данас да завршимо и други пут да наставимо.
*** Хвала Вам оче на времену које ми посветисте и што ми указасте на прави пут.
о. Гаврило - Бог благословио. Амин.
*** Благодарим. Амин.

24. 10. 2009. год.