Duhovni razgovor o. Gavrila preko Facebook sa - bratom I.J. A-   A+

*** Pomaže Bog oče Gavrilo. Blagoslovite. Jeste li tu oče?

o.Gavrilo -  Bog blagoslovio brate. Jesam brate, tu sam.

*** Imate li par minuta za razgovor,  ako nemate uopšte posla?

o.Gavrilo -  Imam, misliš ako sam besposlen?

*** Ne, ako imate vremena, pa da ne morate mene čekati, pa da završite posao.

o.Gavrilo -  Eto, imaću.

***  Dobro. Nisam Vam se predstavio. Imam 15 godina i iz Makedonije sam i imam samo jedno pitanje.

o.Gavrilo -  Samo jedno pitaj.

*** Pošto su sad te "lude" godine, treba savet kako da se spasim strasti.

o.Gavrilo -  Kakve te brige more brate?

*** Strasti me muče.

o.Gavrilo -  Suzbi ih molitvom i postom.

*** Kojim molitvama? Postom ću sad za Božić iako i redovno postim sredom i petkom.

o.Gavrilo -  Svaka  molitva koja je od crkve propisana je korisna i lekovita.

*** Molim se preko noći samo,  ali samo Oče naš i Bogorodice Djevo i ponekad svojim rečima. Jel treba još nešto da uvedem u moje "pravilo "?

o.Gavrilo -  Možeš i molitve iz PRAVOSLAVNOG MOLITVENIKA koristiti, molitve pre spavanja i ujutro kad ustaneš takođe,  možeš i svojim rečima, a isto i umnu molitvu GOSPODE ISUSE HRISTE  POMILUJ ME GREŠNOG !

*** Kad čitam molitve, ustanem i prema istoku se okrenem.

o.Gavrilo -  Da, prema istoku.

*** Probaću. Prvo ću da idem da se ispovedim,  pa da počnem.

o.Gavrilo -  Molitva nije da se proba kao što ni jelo nije samo za probanje, već da se jede da bi se živelo tako i duši je potrebna kao duhovna hrana. Duhovna hrana je molitva, post, ispovest i često pričešćivanje i redovno odlaženje u crkvu nedeljom i praznicima i kloniti se sablažnjivih filmova po televiziji.

*** Hvala Vam oče. Da li da počnem danas ili posle ispovesti?

o.Gavrilo -  Trudi se u hrišćanskom podvigu i čuvaj dušu kao najdragoceniji biser od sablazni ovoga sveta.

*** Imam još dosta pitanja,  ali neću sad, jer imate i Vi puno posla, npr. ako možete nekad da mi napišete poruku o sporu sa MPC i kakvi su Vaši stavovi o tome.

o.Gavrilo -  Dobro do sledećeg susreta, a naše je da se molimo Bogu da bude sve dobro i da dođe do mirenja.

*** Amin. S Bogom oče.

o.Gavrilo -  Bog blagoslovio. AMIN.

23. novembar 2009. god.