Duhovni razgovor o.Gavrila preko Facebook sa - bratom N.V. A-   A+

*** Pomaže Bog oče Gavrilo. Blagoslovite.

o. Gavrilo - Bog blagoslovio brate.

*** Blagodarim. Evo, ja sam sa mojom mamom zajedno sad na face-u. Prvo da Vas pitam kako ste.

o. Gavrilo -Hvala Bogu, dobro sam.

*** Mama svakodnevno sluša Vaše pesme i posećuje  sajt Manastira Lepavine i uči i nas duhovnim poukama.

o. Gavrilo -Hvala, što posećujete naš sajt i slušate Radio Blagovesti. Lepo je imati tako dobru majku koja uči svoju decu hrišćanskoj veri, pravoslavlju. Koliko imaš godina?

*** Imam 12 godina.Oče, naša je majka u velikim materijalnim problemima. 13 god je radila privatno i odjednom sve je to propalo. Kojom molitvom bi trebali da se obraćamo Gospodu Bogu i Presvetoj Bogorodici  za izlazak iz tih problema_?

o. Gavrilo -Svaka je molitva korisna, ona  koja je od crkve propisana. Imaš li ti oca? Ponekad je nemaština  korisna za spasenje duše.

*** Imam oca, ali ne interesuju ga problemi. Do pre 3 god nije bio takav.

o. Gavrilo -U bogastvu mnogi se gube i gube dušu i svoje zdravlje. Siromaštvo donosi mir i spokojstvo, a to ne mogu brige ovozemajske i prolazne. Da li je otac zajedno sa vama?

*** Znam. Nije reč  o bogatstvu. Mama je pozajmila novac. Treba novac da vrati, a ljudi nemaju razumevanja, već je napadaju i prete. Otac je sa nama.

o. Gavrilo - Molite se Bogu za njega. A ljudi traže svoje, a čovek treba da se prostire koliko mu je pokrivač dugačak.

*** Uvek se molimo, a ako možete pomolite se i Vi kod Presvete Bogorodice Lepavinske. Pomenite nas nekad u Vašim molitvama. Ti ljudi inače sami su joj ponudili pomoć i bili kao prijatelji, a u stvari nije baš tako.

o. Gavrilo - Pozajmili za vreme, ali i na vreme treba i vratiti.Pominjaću vas u molitvama.

*** Hvala Vam oče i  svako dobro od Boga vam zelim i hvala Vam na ovim duhovnim poukama.

o. Gavrilo -Imaš li još braće i sestara?

*** Imam jednu sestru, jednog brata i polusestru po ocu.

o. Gavrilo -Jesi li ti dobar đak  i ideš li na veronauku?

*** Idem na veronauku, ali sam slabiji đak.

o. Gavrilo -Je li sa majkom idete redovno u crkvu?

*** Majka ide redovno, a mi ponekad. Ona sve postove posti.

o. Gavrilo -Zašto ponekad, je li vam daleko crkva od kuće?

*** Mi se pričešćujemo samo 1 put u godini.

o. Gavrilo -Kako to samo jedanput u godini?

*** Pa, onako,  zbog obaveza u školi.

o. Gavrilo -Nedeljom se ne ide u školu.

*** Pa da, ali dosta imamo da učimo.

o. Gavrilo - Kakva su ostala deca u tvome mestu i idu li oni redovno u crkvu, nedeljom i praznicima?

*** Slabo.

o. Gavrilo -Imate li veronauku u školi?

*** Da, sestra i ja idemo na veronauku.

o. Gavrilo -Da li vam je veroučitelj svešteno lice ili civil?

*** Sestri mislim da nije, a moj veroučitelj radi pri crkvi.

o. Gavrilo -Potrudi se da malo češće  odeš na bogosluženje u crkvu i da budeš dobar vernik i primeran đak.

*** Hoću, obećavam.

o. Gavrilo -Bog vas blagoslovio, do slededećeg susreta na istom mestu. AMIN.

*** Od Boga vam hvala i pomenite nas u Vašim molitvama.

o. Gavrilo -Hoću. Amin.

*** Amin.