Duhovni razgovor o.Gavrila preko facebook sa-bratom N.A. A-   A+

*** Pomaže Bog oče Gavrilo. Blagoslovite.

o. Gavrilo - Bog blagoslovio brate N.

*** Nisam navikao da se javljam preko facebook-a, nego preko skype-a, ali drago mi je da Vas vidim i ovde. Kako ste, mili oče?

o. Gavrilo - Od sada ćeš me ovde pronaći. Hvala Bogu, dobro sam brate moj.

*** Hvala Bogu, a vidim i vrijedni ste bili na sajmu u Beogradu, a hvala što ste objavili i onaj jedan naš razgovor preko skype-a. Neka Vam je i dalje sretno u Vašem radu. Znate da Vas poštuje i voli jedno od vaših 1000 virtuelnih čeda.

o. Gavrilo - Hvala brate na dobrim željama. Ima i uspeha kad imam dobrih i vrednih saradnika. Kako si ti, ima li kod tebe gripe?

*** Nema oče, hvala Bogu, dobro sam. Mnogo se bolje osjećam poslije svakog razgovora sa Vama, ali predpostavljam da to znate. Vi ste  prava oaza mira.

o. Gavrilo - Hvala Gospodu da mi je dao Vas. Na skajpu bilo preko 1000, a sada na facebook-u negde preko 400 prijatelja.

*** Biće još, ali  je sve više naših pitanja i zato treba svako da je razuman i da ima strpljenja, jer treba svakome odgovoriti.

o. Gavrilo - ada na facebook-u imam boljih sagovornika za konverzaciju.

*** Slava Bogu što postojite i na facebook-u.

o. Gavrilo - Hvala Bogu, strpljenja imam i to sa radošću radim.

*** Velika mi je čast što mogu sa Vama ponekad da popričam i pitam nešto.

o. Gavrilo -  Imam ljubav za takav vid duhovnog rada sa mladima ovde, i kažem sa mladima,  jer na fejsbooku stariji ljudi ne umeju baš da se snalaze. Na facebook-u su većinom osobe  između 13 do 35 godina. Stariji  većinom i ne znaju šta je to facebook, ma koliko bili obrazovani.

*** Facebook je jako popularan među mladima.

o. Gavrilo - To je najbrža komunikacija 21. veka i mladi ljudi najbrže se upoznaju među sobom, ma gde bili na ovoj zemaljaskoj kugli, što je starijima neshvatljivo i teško to prihvataju.

*** Jeste oče, ali šta se krije iza svega, navodno obaveštajne službe ili tajne ogranizacije?

o. Gavrilo - Ne bi trebalo da se mi s tim opterećujemo, nego da koristimo u duhovnoj misiji i širenju  Božije reči.

*** Da,  oče.

o. Gavrilo - Ako ne budemo mi to radili, radiće oni koji budu vredniji od nas.

*** To je baš onako kao kad ste mi rekli da se nož može koristiti u kuhinji za sječenje hljeba, ili za ne daj Bože ubijanje nekoga i da sve zavisi u koju svrhu šta koristimo.

o. Gavrilo - Mi treba da koristimo na to da propovedamo mir i slogu među ljudima koliko do nas stoji i koliko je naše znanje i snage koliko imamo i da odbacimo crne misli i da ne vidimo u svemu samo zlo, nego da gledamo lepotu tvorevine Božije.

*** Oče, skoro sam gledao film `Susret sa večnošću` i tu je neki ruski mladić umro i prošao kroz mitarstva i vidio Gospoda, svetitelje, demone i uopšte sve i kaže da na mitarstvima kad se čovjek ispovjedi, demoni izlaze sa praznim svitcima, jer se čovjek pokajao. Da li je to stvarno tako?

o. Gavrilo - Što se tiče tih CD-ova tj. DVD-ova ne treba sve prihvatiti ako je nešto izdato i umnoženo bez blagoslova Crkve i blagoslova nadležnog episkopa sa čijeg područija tj. eparhije je to izdato. Danas se mnoge knjige, DVD-ovi i CD-ovi izdaju van kontole Crkve i blagoslova episkopa.

*** Da, naravno ima mnogo sekti i svega. Lako može čovjek bez duhovnog rukovođenja da se sablazni ili da se smuti.

o. Gavrilo - Da, treba se čuvati od sekti i raskolnika i lažnih učenja.

*** Oče mili, ne bih više da Vam oduzimam vrijeme. Hvala na razgovoru i Vas čuva Gospod i Presveta Bogorodica.

o. Gavrilo -  Bog blagoslovio brate, eto kad osetiš i imaš potebu za duhovni razgovor, javi se i nastavićemo.

*** Hvala mnogo oče, hoću.

o. Gavrilo - AMIN.

8. novembar 2009. god.