Duhovni razgovor o.Gavrila preko Facebook sa sestrom S.K. A-   A+

*** Pomaže Bog. Blagoslovite. Oče , kako ste?

o. Gavrilo - Bog blagoslovio sestro. Jesi mi se javila samo da me pitaš kako sam.

*** Baš sam se nadala da ću Vas naći, jer imam pitanja neka.

o. Gavrilo - Može, pitaj i ne prekidaj, jer neki počnu pa prekidaju i ne dovrše do kraja. Izađu sa pitanjima i na kraju izostanu, jer zaborave što su hteli da pitaju.

*** 2 godine sam sa jednim dećkom, njemu je 27, a meni 24 godine. Ja ga mnogo volim, ali on je u trista problema.  Pije, kocka se i u silnim je dugovima, a u Boga ne veruje. Noću mu se neka zena priviđa i oči kad otvori, vidi je. Može li mu se kako pomoći? Inače je dobar i nije loš prema ljudima, samo prema sebi.

o. Gavrilo - Javiće se njemu još ponešto kad živi takvim neduhovnim životom i neverujući je. U crkvu ne ide, Bogu se ne moli niti se ispoveda, niti se pričešuje i sav je pao i predao se tom načinu života u zagrljaj nepomjanika i čini dela koja nisu za dušu korisna.
Živi životom tame i zato je to tako.

*** Šta da radim oče? Ja ga tako pustiti ne mogu da propadne.

o. Gavrilo - Ako ti njega ne budeš privela Hristu, onda će on tebe privesti putu pakla i večnim adskim mukama koje još na zemlji počinju, a koje su kod njega tek počele, kako kažeš, pošto je u nekim psihičkim nemirima i priviđaju mu se svakakve spodobe noću. Ti  kažeš da ste  već  u "vezi" , pa da li je ta veza neblagoslovena ili  ste kao prijatelji samo pa se viđate  imate prijateljske razgovore gde ti njemu pomažeš i pružaš utehu u njegovim iskušenjima?

*** Neka žena mu se priviđa,neće da ode, a i tata njegov ju je video. Ne znam kako da ga privedem veri, jer ikone kad vidi,  ne da ih blizu, ali sam se ja pored njega nekako nabolje promenila i više sam se počela moliti Bogu i u crkvu ići. Mnoge poroke sam ostavila, ali ne znam sad kad mi Vi rekoste ovo sve da me mozda on odvuče u nešto loše. Inače naša veza je neblagoslovena, ali ja da se pitam, ja bih je sad odmah blagoslovila, ali se žene ne pitaju tu, već muškarac.

o. Gavrilo - Kad slepac slepca vodi, oba u jamu padaju, pa tako i ti razmisli o sebi da i ti ne padneš u tu istu jamu  tj. u te njegove probleme iz kojih se on ne trudi da  izlazi.

*** Oče, Vi mislite da je bolje da se to prekine, ako se on ne popravi.

o. Gavrilo - To što on vidi da mu se prikazuje neka žena, to nije u stvarnosti žena, nego to mu se đavo ili nečisti duh  prikazuje u vidu te žene. Đavo se pretvara u različite vidove i prikazuje se u onom vidu koji je  najbliži onome čime je ta dotična osoba obuhvaćena misaono tj. u onom obliku koji je srodan svim oblicima nečistih dela kojima taj čovek živi. Jesmo li završili ili produžavamo sa razgovorom?

*** O, Bože pomozi. Čitala sam ja ove Vaše prethodne razgovore  i videla da se to i drugima javlja nečastivi. Dobra su Vam ta dopisivanja i čovek svašta nauči, a ja ću onda sa njim pokusati ovo što ste mi Vi rekli. Možda se osvesti kad mu prenesem to. Hvala Vam puno na vremenu. Bila sam u velikim nedoumicama  i valjda će mi ova razjašnjenja pomoći.

o. Gavrilo - Čuvajte  se  da u grešnoj telesnoj "vezi" ne živite, jer je to greh i to je dolivanje ulja u vatru da još više gori.

*** Oče. čitala sam šta ste svima govorili povodom tog pitanja, ali vreme  je naopako. Sve se još i može,  ali mladi na tome najviše padaju.

o. Gavrilo - Ko šta posije, takve i plodove bere. Blud nije ljubav, zato se ne rađaju deca.

*** Dugo sam se ja čuvala, skoro do 22. godine,  ali su me svi ostavljali i tako i ja zgreših.

o. Gavrilo - Ko ih je naučio i poučio šta je greh i greška,  a šta nije? Njihovi roditelju su rođeni i živeli su u vreme bezbožništva, u vreme komunizma kad se propovedalo da Bog ne postoji, već da je čovek stvoren od majmuna, ali i među majmunima ima nekakav poredak. Da su se ugledali na majmune bio bi veći poredak,  nego po njihovoj ljudskoj zabludi, jer majmuni su se vladali instiktivno tj. po Božijem ustrojstvu i prirodnim pravilima.

*** Da, oče. Javiću Vam ako uspem nešto rešiti. Hvala Vam.

o. Gavrilo - Bog blagoslovio. AMIN.

29. decembar 2009. god.