Duhovni razgovor o.Gavrila preko Facebook sa bratom P.E. A-   A+

Bog blagoslovio brate.

*** Hvala oče.

o. Gavrilo -
Hvala i tebi na javljanju.

*** Hvala Vam oče Gavrilo. Baš  ste kako anđeo.

Ima li zime ?

*** Jaka je zima i baš je hladno. Kiša pada trenutno, pa je momentalno relativno otoplilo. Ja sam iz  Makedonije inače, ali sam rođen u dijaspori.

o. Gavrilo -
U Makedoniji tj. u Skopju sam bio na odsluženju vojnog roka 1965. god. Koliko ti imaš godina i čime se baviš?

*** Imam 24 godine. Na zadnjoj sam godini fakulteta i tražim posao, ali nije baš lako naći. Uzdam se u Boga.

o. Gavrilo - Šta studiraš?

*** Menadžment.

o. Gavrilo -  Bićeš  bogat.

*** Nadam se, ali mi je muka ljubavna.

o. Gavrilo - Šta se događa u ljubavi? Nema cura, ili ih ima, pa nema, ili se „veza“ brzo raskida, ili nešto drugo?

*** Oče, imam curu već 2 ½ godine i volim je, ali ona me je prevarila, najviše virtuelno. Već 6 meseci ima lažni profil na internetu. Komunicirala je sa puno muškaraca i s jednim je izašla na kafu, a ja sam to saznao i oprostio joj, ali mi je mučna pomisao šta je uradila.

o. Gavrilo - Ima ih koje se snalaze na fejsu, i veoma su ispraksirane da vas malo sekiraju, a ima i mladića koji varaju cure na fejsu, pa onda u plač i jedno i drugo, tako dođe na kraju. Tvoja je bila sigurno dosta vešta.

*** Da, oče i ona je bila malo više bezobrazna u tome. Nadam se da ću ja to zaboraviti sve i da će biti sve dobro. Inače, ona je bila na lažnom msn-u, a  na face-u je napravila lažni profil i gledala druge muškarce. Meni je rekla da me voli. Zato me sve to boli. Toliko dugo smo u vezi, a 6 meseci mi radi iza leđa s drugim muškarcima.

o. Gavrilo - Kako se to dogodilo da te je pogodila u srce i kako se može zavoliti nešto što se lično ne vidi tj. bez ličnog susreta? Objasni kako na msn-u 6 meseci ima kontakt s drugim?

*** Oče Gavrilo, mi se znamo tj. ona i ja 2 ½ godine. Svakog 5. dana smo se uživo viđali. Ona je iz drugog grada. Kasnije je otvorila lažni profil i flertovala je s drugima.

o. Gavrilo - E, brate šta ćeš kad je i ova tehnologija varljiva. Jesi li verujući i ideš  li u crkvu nedeljom i praznicima?

*** Idem često u crkvu i vernik sam. Lepo mi je kad idem u crkvu. Presveta Bogorodica mi je zaštitnica.

o. Gavrilo - Budi dobar i pokaži  dobar primer kao vernik.

*** Trudim se koliko mogu, a i i srce moje želi to. Hvala Vam puno, baš ste kao anđeo.

o. Gavrilo - Pazi se da te cure ne varaju, jer izgleda da si ti dobar, pa to one osete i s tobom se malo šale i sekiraju te.

*** Znam da je to tako, ali takav sam. Bog me takvog stvorio, a neko to zna ipak da ceni. Šta mislite oče, da li ću ja da to prebolim sve što se dogodilo sa varanjem i da će sve biti u redu s mojom devojkom?

o. Gavrilo - Brate, to ćeš ti sam da vidiš da li će biti sve uredu.

*** Moliću se Bogu da mi pomogne, jer to želim od srca. Ako se nešto želi od srca, to Bog i da.

o. Gavrilo - Tvoje srce hoće, a da li njeno hoće da ona bude tvoja i da se s njome oženiš?

*** Ona kaže  da se kaje puno, puno  i da me voli najviše na svetu.

o. Gavrilo - Koliko ti misliš da će trajati to mnogo, mnogo?

*** Nadam se da je to rečeno od srca i ako Bog tako želi da će biti mnogo, mnogo.

o. Gavrilo - Koliko puno i mnogo, da li kao Jegejsko more?

*** Da. Ako ima još neko veće more, onda može i ono.

o. Gavrilo - Samo se vi čuvajte greha telesnog do blagoslovenog braka.

*** Znam oče. Moramo da pobedimo đavola da se ne meša s nama. To se može molitvom i da se moli od Boga spasenje.

o. Gavrilo - Čuvajte se , jer on je vešt u svemu da nekoga namami i da postavi svoju mrežu da se u nju čovek ulovi.

*** Znam oče, znamo toliko koliko znam i želim da ste Vi moj otac duhovni. Želim Vaš blagoslov.

o. Gavrilo - Kad god osetiš duhovnu potrebu, javi se kao i sad što si mi si se javio.

*** Hvala oče. Hvala što ste me prihvatili i baš ste onakav kao što ljudi pričaju, kao anđeo.

o. Gavrilo - Bog blagoslovio brate i do sledećeg nastavka u ovom virtuelnom prostoru.

*** Hvala, oče Gavrilo i Bog neka Vas  čuva. Molite se za mene. Želim Vam lep dan, pa se čujemo opet. Baš sam sad srećan, srećan što sam Vas upoznao.

o. Gavrilo - Hoću brate. Hvala i tebi i neka te Gospod čuva od svakakvih iskušenja nailazećih. I ja se radujem današnjem našem sretanju i upoznavanju na fejsu. AMIN.

*** AMIN.

27. decembar 2009. god