Status

Духовни разговори оца Гаврила са братом Р.Б.      A-   A+

*** Помаже Бог оче Гаврило! Благословите! Ја сам Р.Б. из Војводине.

о.Гаврило - Бог благословио брате. Каквим добром?

*** Вец дуже време имам проблема са вртоглавицом некад мањег, некад већег интензитета. Пре две године имао сам напад вртоглавице са повраћањем. Пореметио ми се центар за равнотежу. Био сам на испитивањима. Лекар-физијатар ми је рекао да је узрок кичма и упала неког нерва.

о.Гаврило - Хоће то да буде код некога ко има главу и више је користи него што треба. Све треба са умереношћу и не претрпавати је превише чиме треба и не треба.

*** Читајући искуства других људи на интернет-форумима и прегледајући резултате са досадашњих медицинских претрага као и тегобе које имам (вртоглавица, бол у потиљку, укоченост вратног дела кичме и рамена, зујање у ушима, болови у листовима и стопалима, желудачне сметње, слабовидост-астигматизам, лоша циркулација) , дошао сам до сазнања да поремећен први кичмени пршљен може бити узрок томе.

о.Гаврило - И обруч на каци, што се више набија, хоће све више да пуца.

*** Да, управу сте. Него, шта ми је чинити?

о.Гаврило - Колико је теби година брате?

*** 43.

о.Гаврило - То су најбоље године за рад, а а где си ти то све накупио, те болести?

*** Да оче, добре су године и радим колико могу. Радим на рачунару, пројектујем. Глава је погнута по цео дан и спорта је било у младост, ударања главом у лопту.

о.Гаврило - Вероватно је то зато што си, кад си био млађи, проводио мало бурнији живот, а ниси размишљао које ће последиће доћи кад се мало остари као већина младих кад су пуни младалачке енергије.

*** О духовним странпутицама да Вам не набрајам. Исповедао сам се, али било је свакаквих глупости од комунизма преко источњачких заблуда до Христа. Ту сам, Слава Богу, сад и не дам се, а непомјаник напада и не може да се помири.

о.Гаврило - То је сад плод и резултат свега тога. Изгубио је једног свог послушника, па зато се не мири непомјаник с тиме и напада. Зато ти сад буди храбар да га победиш.

*** Идем у цркву, молим се, постим колико могу, идем на целоноћна бденија колико могу и тако&хеллип;

о.Гаврило - То је за сваку похвалу и не треба одустати.

*** Био сам и на јелеосвећењима два пута у манастиру Илиње. Кад намажем болна места уљем, престану болови, али сам мислио да се консултујем са Вама око намештања тог првог пршљена у кичми.

о.Гаврило - Имаш породицу?

*** Жену и три сина.

о.Гаврило - Слушају ли, иду ли они у цркву као и ти? И како си решио да ми се јавиш и како си ме нашао?

*** Деца повремено иду, супруга пости са мном среду и петак и иде у цркву да се причешћује. Ја сам Вас упознао преко телефона пре пет година. Тада некако и почиње мој пут у православље. Ваше молитве су ми помогле да испливам.

о.Гаврило - То је било давно, тај наш први сусрет.

*** Иначе ја посећујем редовно Ваш сајт и читам душекорисне текстове. То је стварно оче светионик.

о.Гаврило - Слушаш ли internet Radio Blagovesti?

*** Не слушам нажалост, зато што кући немам брзу конекцију, па не могу да га слушам, али док радим преслушавам из архиве емисију. Док радим некад имам времена.

о.Гаврило - А шта те је потакло баш данас да ми се јавиш након 5 година?

*** Контактирао сам ја Вас још једном кад сам видео да водите духовне разговоре преко скајпа. Питао сам Вас за молитву за праштање себи и другима: "Господе, просветли ум мој потамнели грехом да погледам светлост Твоју вечну". Понављам је и сада. Доноси ми мир у душу и чисти претрпану главу. Сада сам хтео да се консултујем везано за намештање вратног пршљена .Недавно сам чуо за ПРОФИЛАЏ методу, која се заснива на намештању првог пршљена уређајем, који третира одређене тачке на врату. Кажу да је метод ненасилан и безопасан. Ја сам у дилеми са духовног аспекта тог метода јер има везе са акупунктуром, а кога су змије уједале и гуштера се плаши. Могу ли да идем да то наместим или је то замка нечастивог?

о.Гаврило - У вези тога ти не могу ништа рећи и не бих рекао да је то од нечастивог, али ти најбоље знаш шта је шта, па сам одлучи по својој просудби.

*** Добро оче. Решили сте ми дилему. Хвала Вам на издвојеном времену и душекорисним саветима. Помолите се за мене грешног. Молићу се и ја за Вас да дуго живите и да светлите на спасење свих који затраже помоћ. Амин!

о.Гаврило - Бог благословио брате до следећег сусрета на овом истом виртуелном простору. Надам се да неће проћи пет година да се опет не чујемо барем на овај начин.

*** Неће оче, обећавам, него увек мислим да мени и није тако лоше, колико људи пате, па да не узимам време ...

о.Гаврило - АМИН.

*** АМИН.

На дан Св. муч. Јакова Песијанца 2009. год. , 10.12. 09.

Број посјета од 23. Априла 2009. године