Status

Духовни разговор оца Гаврила са оцем Б.Б.      A-   A+

Разговор вођен на фацебоок

*** Помаже Бог оче Гаврило. Овде свештеник Б.Б. Узео сам Вашу књигу за нашег Владику, али га још нисам стигао срести. Како је Ваше здравље

о. Гаврило - Бог помогао оче. Добро је, хвала Богу.

*** Читам Вашу књигу и баш нам свима користи, могу Вам рећи. Помјаните у Вашим светим молитвама мене, многогрешног раба Божијег, и мој дом. Жао ми је што не могу да се укључим на скајп, вероватно је то рачунара.

о. Гаврило - Највероватније нека техничка грешка.

*** Ево, сад ћу покушати.

о. Гаврило - Јесте ли прочитали овај разговор који су објавили у "Вестима".

*** Нисам, ево сад читам. Хвала Вам. Окрепљујујеће је. Љубав је порука свих времена. У данашње време највише је егоизма, сујете и гордости.

о. Гаврило - 4 године сам ја исповедао свештенике у Епархији средњоевропској. Потребно је радити и прихватити људе који прилазе цркви. Увек свештеник треба да надје време и стрпљење за сваког.

*** Трудим се заиста да волим човека, а борим се са понудама и када сам ја у питању и моји парохијани , а и духовна деца. Нешто бих Вас питао, нешто што ме мучи већ годинама.

о. Гаврило - Он никад не спава, увек је будан.

*** Када сам био код Вас, нисам имао времена да причам о томе. Некако је просто дошло да ми људи почињу долазити. Ја сам их одбијао уверавајући их да сам ја млад, да има много свештеника око нас којима нисам ни до колена. Шта мислисте о свему томе? Ја мислим да свако треба да дочека своје време.

о. Гаврило - Пчела одлази на цвет где осећа да има нектар.

*** Они долазе, јер се ја увек трудим да их чујем и имам времена за све њих. Оче где грешим. Много проблема имам са колегама поводом тога, али ми то не смета. У свему томе сам радостан и миран. Благословите!

о. Гаврило - И то је добро кад неко има дара да саслуша неког, иако му ништа не каже.

*** Кажем ја, понекад их грдим, плачем са њима и свашта ту буде.

о. Гаврило - Бог те благословио.

*** Оче не покушавам да будем што нисам, некакав СТАРЕЦ, али не могу да се оглушим кад неко додје. Да ли је то нека моја болест духовне природе?

о. Гаврило - Не треба да будете СТАРЕЦ, али сте по позиву дужни да поучавате Вашу словесну паству.

*** Нека је благословен Господ, помолите се за мене да на путу жртве и страдања увек будем војник Христов по узору на вас, старце наше!

о. Гаврило - Сваки се труди за оно и онолико колико му је од Господа дато.

*** Амин.

о. Гаврило - Хвала оче на чашици овој духовног разговора.

*** И Вама оче наш драги и помјаните.

о. Гаврило - Амин. До следећег виртуелног сусрета.

*** Ако Бог да, радујем се . У то име радујем се.

о. Гаврило - И увек у радости ка Господу.

На дан Свете мученице Харитине 2009. године
Број посјета од 23. Априла 2009. године