Status

Духовни разговор оца Гаврила са сестром М.С.      A-   A+

о.Гаврило - Бог благословио.

*** Благодарим оче. Имате ли само мало времена за мене? У тешкој сам психичкој кризи.

Која психичка криза?

*** Сестра из Немачке ми је дала Вашу адресу и знам да нису моји проблеми највећи, али сам ја ван себе.

Због чега?

*** Трудна сам и незадовољна сам. Имам још једну девојчицу од 5 година, хвала Богу, здраву, али сам ја некако несрећна. Мужу је смешно и не разуме.

о.Гаврило - Због чега си несрећна?

*** Неки унутрашњи немир и незадовољство ме спопада. Идем у цркву, постим...

Шта Вас мучи?

*** Све мислим да радим како треба, али опет...супруг ме брине, онда прошлост.

о.Гаврило - Шта је са супругом?

*** Не ради и незаинтресован је, за све је хладан.

о.Гаврило - Колико Вам је година?

*** 31. Већ сам 9 година у браку. Муж има 40 година Све је на моја леђа пало некако и то је превелики терет.

о.Гаврило - Јесте ли са мужем зајдно, нисте растављени?

*** Јесам. Од свих мука, ја само умишљам још неке болести. Све медицинске контроле су у реду, али опет сваки дан нешто ново се дешава.

о.Гаврило -
Какве су ту сада компликације да ти је тако тешко?

*** Зато што он не ради, а ја се бринем и трудим се у кући да будем и женско и мушко, а он не разуме ме. Мени ипак само треба лепа реч и у овом стању ништа више, а то не добијам.

о.Гаврило -
Чиме се уопште занимаш, радиш ли шта физички?

*** Физички не радим, сад сам трудна и не радим ништа, али иначе купујем и препродајем и увек нешто радим и доприносим у кућу.

о.Гаврило - Зашто се свађате ?

*** Више се ни то дешава. Кад он почне са свађом, ја избегавам све конфликте у кући, јер не желим да се још више нервирам. Убија ме његова хладнокрвност према свему.

о.Гаврило -
То изгледа да се дешава од досаде кад немате никакво занимање.

*** Има и тога, али најгоре је што смо обоје кући. Мој муж се чак ни не труди да нађе посао.

о.Гаврило -
Изгледа да је он миран и сталожен кад не реагује и не узнемирава се ништа.

*** Ипак воли да чачка и псује. Виче на дете без разлога.

о.Гаврило -
Мора на некога да се љути и да има вентил. Дете ћути, али кад би се с тобом закачио, верујем да не би ти ућутала, он би једно, а ти би десет.

*** Ја се не свађам. Раније јесам, али сада не.

о.Гаврило -
Колико година има како си престала да му не одговараш?

*** Пре 4-5 година сам престала.

о.Гаврило - Добро је то и значи да му ти уопште не одговараш и ничим не реагујеш, али можда барем мимиком или погледом.

*** Можда несвесно, али трудим се да смирим живце колико могу. Желим слогу, мир и разумевање и један складан брак. Ништа више не тражим.

о.Гаврило - Волиш га.

*** Да. Не бих иначе рађала дете.

о. Гаврило - Много или мало?

*** Мислим да га довољно волим.

о.Гаврило - Видиш да он жели још деце.

*** Он је у суштини добар. Не коцка се и не лута, не троши, али има неко лудило, које ја не могу да дефинишем. Осећам ја ту његову љубав, али после пет минута рецимо све ми приседне.

о.Гаврило - Немој ти да обраћаш пажњу на његово лудило.

*** Све почиње онда да ме боли и срце прескаче. Мислим да ћу умрет и све неке глупости. Ништа лепо. Ја рецимо пуно размишљам унапред и шта ће бити и онда сама себе оптерећујем.

о.Гаврило -
Чувај срце да не би једног дана срце стало. Немој да се оптерећујеш, него заједно поделите кућне и породичне обавезе.

*** Покушавам.

о.Гаврило - Иде ли он с тобом у цркву?

*** Иде, али ретко.

о.Гаврило -
Смирићете се кад будете старији.

*** Није био крштен, а ја сам га натерала и венчани смо у манастиру. Дете нам је крштено и славимо Ђурђевдан и то опет на моју иницијативу. Ја ћу да оседим док се смиримо. Хвала Вам на саветима и помолите се за мене и моју породицу.

о.Гаврило - Сада сте пуни енергије, а ништа не радите, па морате да дође до таквих ситуација. Ако не би тога било, живот би вам био неинтересантан. Била би монотонија и било би још горе.

*** Потрудићу се да променим нешто.

о.Гаврило - Бог благословио.

*** Благодарим.

АМИН.

На дан Свештеномученика Дионисија Аеропагита 2009. год.

Број посјета од 23. Априла 2009. године