Status

Духовни разговор оца Гаврила са братом Д.И.      A-   A+

о.Гаврило - Бог благословио брате.

*** Благодарим оче. Управо сам примио Вашу поруку па када будете у могућности да се чујемо. Хвала Вам пуно!!!

о.Гаврило - Кажи брате.

*** Дакле. ситуација је мало чудна. Ја сам студент у Италији.

о.Гаврило - Каква је, шта се догађа?

*** У основној школи сам био скоро супер ђак.

о.Гаврило - Колико ти је година?

*** 19. У питању је школа. Наставио сам и у средњој да будем одличан, а онда сам из другога разреда прешао у међународну гимназију. Тамо је настава на енглеском језику. У те двије године нисам никако успио да се снађем и постанем опет одличан ђак. Тако да сам пред сам крај муку мучио да уопште и завршим школу како треба. Захваљујући Богу прошао сам пријемни испит на овоме факлултету гдје сам сада.

о.Гаврило - И где је сада станка или проблем настао.

*** Поново како се ближе испити, ја не могу да научим! То ми је био проблем и у претходној школи. Без обзира колико ја читам, не могу да научим довољно. Проведем по цјели дан над књигом и ништа навече као да је нисам ни отварао.

о.Гаврило - Можда је то нека психолошка криза моментална.

*** Некада сам само требао да прочитам лекцију и знао бих већ минимално педесет посто онога што морам да одговарам, а сад није тако. И ја сам то мислио да је моментална криза, али то се вуче већ трећу годину. Прије ми све то није био проблем, али сада ме то већ плаши.

о.Гаврило - Е, то је мало за размишљање, али не треба клонути духом или пасти у неко очајње. Треба се уздати у Бога и предати се његовој вољи, а даље се трудити са учењем.

*** Добро оче, ипак је све Божија воља. Ја ћу наставити да се трудим па шта драги Бог да.

о.Гаврило - Сећаш ли се почетка кризе и како је настало то код тебе што се тиче учења и да ли је био неки узрок томе.

*** Нисам потпуно сигуран, међутим како сам прешао у други град и одвојио се од својих ближњих, променило се нешто. Дошао сам у интернат гдје сам зивјео са цимерима од којих више нико није био православац. Испрва су ме провоцирали и изазивали и ја нисам на то реаговао, јер јер сам то сматрао за нормално али ми је то тешко падало и некако упоредно са тим догађајима ја сам почео да се сусрећем са тим мојим проблемом.Наравно разријешио сам ја све те неке свађе са тим својим цимерима, али на жалост школа ми је и даље остала проблем.

о.Гаврило - Е, па ту су ипак били неки пробелмчићи, који су те ометали и довели до извесне кризе.

*** Па добро, али било је то давно.

о.Гаврило - Добро сад си у Италији, није то као пре и зар не можеш да продужиш ту даље.

*** У италији је мени сјајно. Заиста имам добре услове за учење. Ту сам са другарима које цијеним.

о.Гаврило - Онда тамо буди и продужи школовање.

*** Настављам ја овамо школовање сигурно, само је проблем око учења, или је то само у мојој глави, јер није ми више јасно како ја толико читам, а немам резултата.

о.Гаврило - Полако покенуће се мотор за учење, а ти само буди упоран.

*** Надам се, заиста само се бојим , јер то предуго траје.

о.Гаврило - Можда је неки "вирусчић" ушао у главу. Догађа се то младим у твојим годинама, али то је све пролазно. То се да истерати молитвом и само ти буди упоран за учење.

*** Хвала оче! Да ли треба да се обратим свештенику за молитву, или је довољна моја молитва Господу Богу?

о.Гаврило - Моли се и ти, а и редовно одлази на Свету Литургију недељом и празницима у цркву.

*** Ја покушавам да будем редован, али нажалост овдје у Италији у овом граду и нисам баш у прилици да одем често на Литургију, али трудићу се да то урадим када ми се год укаже прилика.

о.Гаврило - Како је дошло до идеје да ми се јавиш на скајп и је ли ти неко препоручио, или си ме ти сам нашао за контакт?

*** Препоручио ми Вас је отац Илија из манастира Крупа на Врбасу. Иначе ја сам једном приликом боравио код Вас у Манастиру Лепавина са мајком, и послије тога сам био упознат са Вашим радом, само нисам знао како да Вас контактирам.

о.Гаврило - Добро брате. Кад год имаш духовне потребе,јави ми се, па ћемо на овај виртуелни начин контактирати. Слушаш ли наш интернет Радио Благовести, који је свако вече од 22-23 часа, а преко дана има цело време духовна музика.

*** Слушам од синоћ, а једном су ми и родитељи донели снимак Свете Литургије на Ваведење . Хвала Вам пуно оче. Много ми је лакше сад, када сам чуо савјете. Благословите.

о.Гаврило - Буди добар и послушан родитељима. Ја ћу те се сетити у молитви испред Чудотворне иконе Пресвете Богородице Лепавинске. Бог благословио брате. АМИН.

*** Хвала Вам оче јос једном, чините ми огромну услугу и част, нисам могао ни замислити такво нешто, читао сам о многима чудима Чудотворне Пресвете Богородице Лепавинске и тако да дубоко вјерујем да ћу се извући.

о.Гаврило - Нада у Господа и Пресвету Богородицу спашава.

*** Господ Бог и Пресвета Мајка Божија,... без те вјере и наде никада ништа не бих ни постигао, ни остварио.

о.Гаврило - АМИН.

На празник Покрова Пресвете Богородице 2009. год.

Број посјета од 23. Априла 2009. године