Status

Духовни разговор оца Гаврила са сестром С.Г.      A-   A+

*** Помаже Бог оче Гаврило. Благословите. Нисам још овладала са овим програмом, па правим грешке . Хтјела сам Вам само рећи да сам мало ових дана потрешена. Претраживала сам по интернету и нашла разговор са оцем Николајем, гдје он прича о томе да би ово могла бити задња времена, а онда нађем пуно тога о том неком фамозном датуму, те како се све припрема за долазак неког новог учитеља свијета.Ужас! Шта ви мислите о томе? Можда није требало уопште да читам о томе? Сад сам мало потрешена свим тим.

о.Гаврило - Бог благословио сестро. О томе ја уопште на размишљам нити се с тим оптерећен.

*** Благодарим оче. По природи сам јако радознала, читала сам и доста духовних књига.Бојим се да нећу имати вјере. Бојим се за своје ближње, за дјецу. Често се бојим. Молитва ми помаже, али увијек изнова се страх враћа. Хвала Вам што сте ми одговорили. Ово ми пуно значи, а и овако ми је лакше комуницирати.

о.Гаврило - Судиће нам се у оном, у чему ћемо бити затечени, ако нас смрт затече неокајаним, а за смрт требамо увек бити приправни и за вечност. Један пут води у рај оне који су чинили добра дела и живели по Св. Јеванђељу, а други пут води у пакао оне које смрт затекне неокајане за своја зла дела и који су служили својим господарима злим дусима. Тако уче Свети Оци Цркве.

*** Ја се бојим смрти, болести, а вјерујем у Христа. Бојим се за своје, бојим се да ће им се нешто десити, често стријепим због тога. Идем недјељом у цркву, постим сриједу и петак. Исповједала сам се и причешћивала.Трудим се колико могу, али тај некакв страх, ружни снови и потрешеност ми се често дешавају. Ипак мање је сад тога од када идем у цркву, али понавља се. Извините што ја Вама сад тако износим од свега по мало, али имам потребу да кажем некоме ко ће ме разумијети. Мој муж не воли такве теме, јер он све то сматра непотребним. Он о смрти не мисли, а ја о њој мислим често.

о.Гаврило - Нема зашто да се бојите смрти. Неминовно једног дана ћемо умрети, него се треба бојати греха, а човек треба да се пази да не греши и ако греши постоји Св. тајна покајања и исповест за учињени грех.

*** Хвала Вам оче. Као да сам била на ово заборавила, обузме ме такво некакво тмурно стање као да ме нешто притисло. Некада се бојим да ћу оболити на живце. Сад ми је боље, па сам се насмијала сама себи, а ја само се бојим , па бојим. Вјерујте, мене је страх било и да Вама нешто напишем. Хвала Вам још једном, јер се већ боље осјећам. Лакше ми је на души.

о. Гаврило - Бог благословио и лаку ноћ лепо спавајте и немојте да се плаши. АМИН.

На дан Свештеномученика Григорија 2009 год
Број посјета од 23. Априла 2009. године