Status

Духовни разговор оца Гаврила са сестром М...      A-   A+

*** Помазе Бог оце Гаврило! Благословите оче.

отац Гаврило -Бог благословио сестро М.

*** Хвала Господу! У овом времену су велики изазови. Тешка су времена. Много значи молитва и благородни Ваш труд и преко интернета.

отац Гаврило - Трудим се са оним чега имам. Ево и мало цвећа овде има, 2000 цветова које је о.Василије снимио.
http://picasaweb.google.com/ovasilije ; http://www.svetigora.com/node/6039

*** Захваљујем оче Гаврило. Богу хвала, и моја деца и мој муж смо свакодневно у молитви. Иако живимо брзим темпом. Деца су високо образована. Раде у државној установи, молитвом почињемо и завршавамо дан. Без тога би било тешко.

отац Гаврило - Хвала Богу. Нека вам Господ подари све што желите што је корисно за душу.

*** Хвала! И Вама свако добро и да Вас још дуго послужи здравље и да Бог да да ускоро дођем у Манастир.

отац Гаврило - ...и да што мање буде парадних шетњи по улицама Београда, а више молитве и бдењиа у храму Светог Саве на Врачару.

*** Даће Бог да ово зло које долази и које нам се намеће, оде што пре и да не падне на наше породице и на наш напаћени народ. Упознала сам готово сва места овде. Путујући послом, увек смо одвајали неко време и за наше величанствене манастире, од Зрењанина, Фрушке горе, Ђуниса, Горњака, Врдника, Букова. Душа ми се испунила лепотом коју имамо. Даће Бог да то зло оде.

отац Гаврило -... мало потеже, јер игубио се осећај за лепо и племенито и за оно што је најсветије за човека који је створен по лику Божијем. Владавина је јачег над немоћним. Не схвата се да је сваки човек дете Божије, а ми браћа по Богу створени. Ви сте осетили лепоту светиња, које сте обишли, зато што поседујете доброту и племенитост. Радите за оно што је добро и племенито са тог места, где јесте.

*** Није тешко бити добар. Мислим да је оно друго теже. Ја сам изабрала ово. Морам да Вам написем једно искуство. Свратимо мој супруг и ја у манастир у Извору, а манастир је Свете Петке, и тако свратимо да се поклонимо и принесемо молитву. У дворишту манастира, подаље од нас, једна веома стара монахиња шета. Није нас ни видела. Улазимо у цркву, кад трчи млада монахиња сва задихана и пита: " Ко то треба молитву?" Наравно да ми увек требамо молитву, па кажемо да смо то ми. Монахиња рече на то да нема оца, није ту, и да оставимо имена да запише, па кад отац дође.... Кад у то иза нас отац виче: "Ту сам!"
Монахилња се изненади:" Откуд Ви оче? Ко Вас је звао?". "Нико", одговори отац. Ето ко тражи, даће му се...и још много тога лепог смо доживели. На Острогује било неописиво. Помислила сам обраћајући се Богу да ако је тај осећај само кап лепоте и благодати, какво ли је тек море у којем уживају праведници.

отац Гаврило -
Јесте да има искушења, али без њих се не може као што добар домаћин не може да постигне нешто што је добро, а да не прође без неке повреде било које врсте.

*** Наравно, много тога смо мој супруг и ја прошли, кроз децу, кроз посао, кроз породицу, али Бог је милостив. Били смо 5 година у Етиопији. Веран је народ тамо. Пости. Богу се моли. Немају готово ништа, ни столице, али највеселији народ. Цркву кад виде на 100 метара удаљености, крсте се и клањају се до земље. Бог се за све побринуо, али ово време је напада на дусу. Не може цовек да не реагује, а не сме да реагује, ни у друштву ни на послу.

отац Гаврило -
Јесте тај народ је богобојажјлив и имају велике духовнике и аскете који се моле са свој народ да издрже у свим невољама које их сналазе и које имају, али веилка награда на небу их чека од Господа, јер живот на земљи је кратак и невоље су пролазне, али ко претрпи до краја биће спашен и наследиће ЦАРСТВО НЕБЕСКО међу анђелима и међу свима светима на небу у рају вечноме.

*** Да. Треба само кренути тим путем, упознати лепоту. Пут се сам отвара, само треба срце отворити. Међутиму када је ово пролазно људима драже, онда и не бирају пут и не размишљају о цени. Ако прицате са људима о љубави, све им је сумњиво, а ако нешто лоше,
одмах прихватају и надограђују.

отац Гаврило -
Оно што имају људи у срцу и чиме су обухваћени, то лакше и прихватају и са тиме се још више надграђују или ограђују.

*** Хвала Вам оче. Благосовите! Од срца Вам желим много успеха у Вашој мисији и Вашем труду за добробит свих нас.

14. септембар 2009 год.
Број посјета од 23. Априла 2009. године