Status

Духовни разговор оца Гаврила са братом Н.Н.      A-   A+

*** Помаже Бог оче Гаврило !

отац Гаврило - Бог благословио брате !

*** Оче Гаврило, молите се за мене, молим Вас ! Имам проблем са лењошћу и нисам био у цркви два месеца ! Имам нападе од нечастивог ових дана, зато што се не исповедам редовно у Цркви и не причешћујем !Постоји и грех оправдавање греха ради задовољства ! Много допуштам себи правдајући се како сви то раде !

отац Гаврило - Значи инфициран си вирусом "лењивтисом". Потребна ти је заштита против тог вируса који данас лако овлада младима. Ако га оставиш да делује, прошириће се даље и овладаће и душом и телом, па ћеш се тешко излечити. То је јако опасно. На време треба да се отргнеш од ове опаке духовне болести.

*** Хвала оче на појашњавању ! То је код мене од скоро и осећам да имам још снаге. Морам да се више молим Богу. Имам и потребу да разговарам са неким ко верује у Бога и које духован.

отац Гаврило - Па , брате и ове врућине утичу на тај вирус "лењивитис", али касније чим захлади мало, проћи ће. Биће лакше.

*** У праву сте. Не волим врућину. Разна питања имам. Можете ли ми препоручити нешто занимљиво да погледам на интернету. Како уопште живе православни Срби у Хрватској. У мојој парохији је помало специфична ситуација. Ретко ко иде редовно у Цркву. Свештеници се ником не обраћају. За 8 година само сам упознао 10 људи сличних себи, који су желели да започну разговор.

отац Гаврило - Колико је теби година брате?

*** 30 година. Како се више молим, то се боље осећам. Бистрије размишљам и свестан сам због чега ми се десило да сам запоставио молитвено правило и одлазак у цркву. Схватио сам да се то дешава због лошег друштва, које виђам док се бавим спортом. Они нису верници. Доста сам усамљен и то је мој проблем, јер избегавам лоше друштво, а онда вежбам сваки дан и принуђен сам да се виђам и са атеистима. Уз то један момак прича како су све вере исте. Мој проблем највећи је уједно и тај да волим и психологију и веру, па ми се стално мешају путеви, а и недоумице.

отац Гаврило - Само се ти брате чувај греха и буди пример свима у владању и понашању. То ти је основа свега овога.

*** Хвала на савету. Осећам да је у томе решење ове блокаде.

отац Гаврило - Уклањај се од лошег друштва. То је друга ставка у овом случају.

*** Много ми значи када ме неко овако као Ви разуме. Чим Избегавам лоше друштво већ се боље осећам. Искуство је то у више наврата показало.

отац Гаврило - Господу увек приноси молитву и нећете никада оставити. То ти је исто кључно.

*** Разумем и знам оче Гаврило.

отац Гаврило - Када наиђу нека искушења, лакше ћеш их подносити, јер ћеш бити заштићен Господњим благословом.

*** Господу се увек молим када ми је тешко.

отац Гаврило - И увек и без престанка...у доброме и у искушењима.

*** Хвала оче Гаврило на свему!

отац Гаврило - Бог те благословио. АМИН.

На дан Светог мученика Патрокла, Св. мученика Мирона

Број посјета од 23. Априла 2009. године