Status

Духовни разговор оца Гаврила са братом Зораном са Цетиња      A-   A+

- Оче Гаврило Помаже Бог, може те ли благословити за разговор, јавља Вам се Зоран са Цетиња?

отав Гаврило - Бог благословио, брате Зоране!

- Оче, можемо ли разговарати?

отав Гаврило - Не можемо ћаскати данас, само ти слушај РАДИО БЛАГОВЕСТИ.

- Не милсим на ћаскање, већ сам требао нешто битно за мене да Вас питам? Оче имам бол и мржњу у души, па сам о томе хтео са Вама да поразговарам.

отав Гаврило - Имам и ја бол у ногама. http://www.manastir-lepavina.org/vijest.php?id=3674

- Оче прочитао сам од др.Тамаре што Вам је писала, је ли Вам бол јак и да ли Вас стално боли, мени је бол стално присутан у души. Оче, купио сам и књигу "Вече у пустињи Свете Горе", нашао сам је прије 2 - 3 дана у књижари.

отав Гаврило - Мене ноге боле од дугог седења испред компјутера, поготово нога која је оперисана од тромба, а др.Тамара је у терапији прописала да не смем више од пола сата да седим, а ни да стојим дуго. Потребно је и да шетам бар 2 км дневно да се неби поново вратио тромб,у левој нози тромб је присутан који није за операцију јер се може овако одржати терапијом коју је лекар прописао.

- А пошто радите више од пола сата, да ли ће те је послушати и не сједити више од пола сата? Можда би било добро да опет подјете у Бању?

отав Гаврило - У бању "Мљечаница" на редовну рехабилитацију идем 13. ЈУЛА, у трајању од 21 дан.

- Придружујем се брату Владимиру Србљаку у свему ономе што је написао о Вама и ја сам размишљао о томе да неко напише онако као брат Владимир, али признајем да ја нисам био способан онако да то претворим у ријечи као брат Владимир. Добро је то што ће те ићи у Бању, онда ће Вам сигурно здравље бити боље. Ја сам се молио за једног болесника, кад му је било тешко и ето пошто нисам имао расудјивање за кога да се молим а за кога не, мука је прешла на мене па немам снаге да носим тај терет.
Од тада је прошло 10 година, недавно се тај болесник упокојио и жао ми га је било. Прије 10 година сам ибао благодат, чезнуло ми је срце за Богом, а сада немам више тај дар у души, већ осећам бол и мржњу, па ме то брине..докле ће то да траје?

отав Гаврило - Хвала брате Зоране, да ти у души осећаш тако, па и тиме се придружујеш тој хармонији и ономе што је брат Владимир написао а у име све моје духовне деце која имају обзира према мени и која се за мене Богу моле. Овом приликом се захваљујем свима њима, а и ја ћу се такодје молити Господу за вас који се са љубављу и осјећајем обраћате мени.

- ЈА ВАС НЕ ЗАБОРАВЉАМ, ЈЕР ВАС ПРИМАМ КАО ОД ГОСПОДА ДАНИМ. Колико година има брат Владимир и живи ли он у САД?

отав Гаврило - Када ми се ви обраћате, ви ме питате како ће те духовно живети и душу спасити, како ће те се од греха сачувати , Богу молити и десет Божији заповести испуњавати?

- Оче, сјећам се када сте из књиге прочитали онај дио гдје архимандрит Јеротеј Влахос говори "МРЗИМ ВАС" па ме интересује како од те мрже да се избави човјек?

отав Гаврило - ЉУБАВЉУ! Љубав затире мржњу. БОГ је ЉУБАВ, а мржња долази од дјавола.

- А шта да радим Оче кад имам мржњу према лицима из Цркве јер ми се Митрополит Амфилохије некако замјерио па немогу некако сад да му опростим, већ имам мржњу према њему. Овоме би додао и текст који сам јуче прочитао о "Религијозној параноји" са сајта манастира Лепавина, постао сам меланхолик ,то тешко преживљавам, па незнам шта да радим?

отав Гаврило - Па ето, скупи снаге, Богу се помоли и подји код Митрополита Амфилохија и замоли опроштај и благослов и онда ће побјећи онај непомјаник, који ти убацује такве мисли. Тада ће непомјаник побјећи у пуста и непроходна места, а ти ћеш добити мир и спокојство у души.

- Оче, тај непомјаник ми годинама убацује мржњу према Митрополиту Амфилохију. Поћићу ја код Њега и затражити опроштај, па ћу ваљда добити мир и спокојство за ким толико тежим. Хвала Вам на савјету. Само ми Оче реците којих је година брат Владимир?

отав Гаврило - Мислим да је твојих година и живи у САД.

- А како Оче да се односим према Митрополиту Амфилохију кад ми је наносио неправду, да ли и ја Њему треба да опростим?... да би добио мир у души, јер ми је стално присутно сјећање на то шта ми је Митрополит Амфилохије радио.

отав Гаврило - Да треба, то је хришћански. То ти сећање долази од "левог" да ти се чини да је то тако. Митрополит Амфилохије је пун ЉУБВИ према својој духовној деци, а и ти се једна "овца" из његовог тора.

- Некако ми је тешко да опростим јер ми помисао говори да је Он духовно лице и да не треба то да ми ради. Јесте Оче да има љујбави, али мени се то не свидја што се бави политиком, тако да ми је тешко да предјем преко тога. Јер кад се бави политиком "мора" да се о некога огријеши..
Добро Оче, благословите и лаку Вам ноћ.

отав Гаврило - Бог благословио, лаку ноћ. АМИН!

На дан, Св.великомуч. Теодора Стратилата, 2009.год.
Број посјета од 23. Априла 2009. године