Status

Духовни разговор оца Гаврила са братом З...      A-   A+

*** Помаже Бог, оче Гаврило, благословите! Да ли имате времена за разговор?

отац Гаврило - Бог благословио, брате! Уместо разговора, слушај вечерас радио "Благовести" у времену од 22-23 х. Након редовног читања Акатиста Пресветој Богородици, читаћу о умној молитви.

*** Добро, оче Гаврило, слушаћу вечерас радио "Благовести". Благословите још једном.

отац Гаврило - Нека си навек благословен. Да ли ти понекад слушаш радио "Благовести"?

*** Слушам радио кад год могу увече, или тек сутрадан, када сам спречен да слушам увече.

отац Гаврило - Многи кажу да после слушање радио "Благовести" добро спавају и да их не мучи несаница.

*** Па, мене таблете понекад успавају док радио ради, па сутрадан поново морам да слушам наставак.

отац Гаврило - То те успављује молитва, јер успавају се и они који не троше лекове. То је духовна веза са светињом манастира Лепавине. На виртуелан начин то је Благослов и благодат са Чудотворне Иконе Пресвете Богородице Лепавинске.

*** Како мислите да успављује молитва, није ми јасно, јер мене може и лењост да успава.

отац Гаврило - Лењост долази од нечастивог...

*** Оче, откад сам се вратио из манастира Лепавине и од када слушам Радио Благовести, заиста осјећам да ме н е к а Божија рука води кроз живот. Ипак не знам, оче, како да отјерам ту лењост од себе, јер ми је помрачена мисао шта бих могао да радим?

отац Гаврило - Само полако, молитвом и трудом отераћеш те мрачне мисли. Ето, видиш, како си за кратко време боравка у манастиру Лепавини окусио духовне плодове и благослов Пресвете Богородице, тако ћеш се и слушањем радио "Благовести" све мало по мало осећати боље.

*** Оче, слушао сам ово предавање из књиге "Вече у пустињи Свете Горе" од Јеротеја Влахоса.

отац Гаврило - Да, то ћу да читам из те књиге свако вече док је не прочитам.

*** Хвала Вам, оче, на свему. Благословите!

отац Гаврило - Бог благословио, брате! Желим ти обиље духовног напретка и радост у Господу. АМИН!

На дан преп. Симеона Дивногорца, 2009. год.

Број посјета од 23. Априла 2009. године