Status

Духовни разговор оца Гаврила са братом Р...      A-   A+

- Помаже Бог о.Гаврило!

отац Гаврило - Бог благословио, брате!

- Шта Ви мислите о случају Црна Река? Вероватно сте у току дешавања око случаја Црна Река.

отац Гаврило - Шта ја имам да мислим. Има ко да мисли о томе, наравно прво родитељи како су одгајали и васпитавали своју децу.

- Мислите ли да је медијски удар на Цркву и духовне ствари велик?

отац Гаврило - Догодио се у једном манастиру у Латвији сличан случај. Манастирска управа решила да прими оне који су били овисници од дроге. Како се они нису могли а ни хтели прилагодити поретку и манастирском типику игуман и братство отпусте "пацијенте" овиснике, зато што би манастир нарушио свој типик по коме монаси живе. А родитељи су своју родјену децу били довели ту другима на бригу да би они били " безбрижни".

- Овде се ради о Рехабилитационом центру, мислим да су родитељи немоћни за такве ствари. Мислим да само Дух Свети може да их спасе. У таквим центрима једино могу пронаћи спас.

отац Гаврило - Могу, могу родитељи . . . само нема верског васпитања у нашем народу, да су та деца имала да се угледају на своје верујуће родитеље (као добре узоре), неби ти млади људи досепли у таква стања у којима се сада налазе.

- У сваком случају верско васпитање много значи, али зато што га скоро уопште нема то и јесте највећи проблем,(лечење на "суво"). Човек себе проналзаи и долази до Богопознања што је и најважније. Мислим да су такви рехабилитациони центри у оквиру Цркве од веома великог значаја. Не знам који други центар осим духовног би могао толико помоћи угроженим људима, који су доживели на земљи паклено стање.

отац Гаврило - Лечење има успеха када је добра организација и када "пацијенти" имају љубав и пажњу коју нису имали у дому својих родитеља.

- Много је деце без родитеља у мрежи наркоманије, љубав је у сваком случају најважнија. Често угледни родитељи имају децу која имају проблем са наркоманијом. Па шта можемо да кажемо народу који је у таквим проблемима у оквиру наркоманије? Реч је веома битна.

отац Гаврило - Више данас зла брате има у свету него добра, можемо ми целу ноћ о томе да размишљамо али никакве користе од тога, то може чак прећи и у празнословље. Ко нас зашто пита, нити смо ми нека сила да исправимо неправду која влада целим светом. Нека се сваки пастир брине за своје овце и њихове душе за које је одговоран пред Богом.

- Ви се бавите једним хуманим радом тј. спасењем људских бића Речју Господњом.

отац Гаврило - Једино можемо да се молимо Богу да уразуми и просветли ум онима који нису разумни и чији су умови помрачени славом овог пролазног живота на земљи . За све остало нека одговарају одговорни, а ми идемо на одих.
Бог те благословио брате и нека ти је срећан сутрашњи празник Вазнесење Господње. АМИН!

На празник Вазнесење Господње, 2009. године
Број посјета од 23. Априла 2009. године