Status

Духовни разговор оца Гаврила са братом Г...      A-   A+

*** Помаже Бог, оче, благословите! Оче, како да се ријешим својих гријехова? Што се више Богу молим, све ме више нападају, а онда ја почнем да тонем у грех. Ја имам добру вољу да постанем бољи човек, али не знам како?

отац Гаврило - Бог благословио! Мораш имати веру у боље сутра, али још боље је одмах прионути на труд да би задобио место код ОЦА НЕБЕСКОГ када нас буде позвао к Себи.

*** Оче, дајте ми неки савет како да се трудим? Има већ дуже време како размишљам о томе да идем у манастир, али ја не знам да ли је то позив од Бога или ми нечастиви убацује те мисли, па да пропаднем и у манастиру и у свијету.

отац Гаврило - Колико је теби година, брате? Имаш ли породицу?

*** Имам 36 година, ожењен сам, али, на жалост, немамо дјеце.

отац Гаврило - Како мислиш да идеш у манастир када си ожењен?

*** "Ко остави оца, мајку, жену и дијете Христа ради, задобиће Царство Небеско". Оче, зар није тако писано? Имам осећај да је овај свијет постао бесмислен и да је можда једина могућност да се човек спасе одлазак у манастир.

отац Гаврило - Али, ако супруга не да писмену сагласност за развод брака, по манастирском уставу не прима се такав човек за искушеника.

*** Није проблем што се тиче супруге. Питање је да ли сам ја спреман за то? Плашим се да не посрнем?

отац Гаврило - Па, свуда се може пасти, и у миру и у манастиру... Само то зависи од тога колико је ко јак и да ли зна свој циљ у животу, због чега би оставио свет и ступио у манастир?

*** Циљ ми је да се очистим од греха, да живим по Божијим заповијестима и да посветим свој ништавни живот нашем Господу Богу. Кад читам светоотачке књиге и видим како су се свети Оци подвизавали и ипак сматрали себе грешнима, онда се ја питам како ја грешник да се спасем?

отац Гаврило - Добро би било да једно време проведеш у неком мушком манастиру као гост, па да тако пробаш и да видиш да ли би ти могао посветити свој живот Господу у монашком подвигу.

*** Оче, хвала Вам што сте нашли за мене грешника мало времена. Збогом и благословите.

отац Гаврило - Бог те благословио! АМИН!

На дан св. мученика Тимотеја и Мавре, 2009. год.
Број посјета од 23. Априла 2009. године