Status

Духовни разговор оца Гаврила са братом О...      A-   A+

- Помаже Бог о.Гаврило!

отац Гаврило - Бог благословио!

- Извињавам се , што нисам баш "стручан" у духовним терминима. По препоруци једне девојке нашао сам Вас и вашу скајп адресу на Манаситрском сајту.

отац Гаврило - Научи ће те, ако будете хтели.

- Драго ми је да сте ми одговорили. Разлог мог јављања је велики немир у души, страхови, безнадје . . .

отац Гаврило - Колико ти је година брате, које образовање имаш и чиме се занимаш?

- Имам 40 година, не радим, а иначе сам економиста, студирао сам технологију али је нисам завршио.

отац Гаврило - Јеси ли ожењен имаш ли породицу? Чиме се уопште занимаш?

- Неожењен сам и немам своју породицу, покушавам наћи мало мира у души&хеллип; то ми је сад приоритет. Ако то успем, надам се да ћу касније нешто урадити и на том плану.Живим код родитеља, њима мало помажем и тако, иначе нисам запослен и не зарадјујем.

отац Гаврило - А од кад ти је почео тај духовни и душевни немир? Идеш ли у цркву , јеси ли верник?

- Прије десетак година. Верник јесам али не баш ревностан, идем у цркву али не редовно и често. Муче ме страхови, немир . Страх ме да изађем из куће,а осетљивог сам и здравља... све се накупило.

отац Гаврило - Имаш ли свог духовника - свештеника да се посаветујеш с њим о својим духовним проблемима? А које то телесне здравствене проблеме имаш, кад кажеш да си осетљивог здравља? Где живиш у граду или на селу.

- Немам свог духовника. Иначе имам здравствене проблеме са срцем и притиском. Често лупање срца, отежано дисање, неспокој.....мада доктори кажу да сам релативно здрав али много осетљив. Иначе живим у приградском насељу заједно са родитељима.

отац Гаврило - Него од чега ти живиш, мислим материјално?

- Материјално ме помажу родитељи и браћа. Имам два брата, ми смо рођени истог дана као тројке.

отац Гаврило - Изгледа да си ти мезимац код својих у фамилији па си размажен. У твојим година то неби баш морало. Требао би се осамосталити и својим трудом да доприносиш себи и заједници у којој живиш, једино ако ниси баш превише болестан па да не можеш баш ништа да радиш. Нека сте живи и здрави .

- Хвала Вам оче на одвојеном времену и нека сте и Ви живи и здрави.

отац Гаврило - Хвала брате, Бог те благословио! АМИН!

- Хвала Оче. АМИН!

На дан, св. апослота Јасона и Сосипатра, 2009.год.
Број посјета од 23. Априла 2009. године