Status

Духовни разговор оца Гаврила са сестром С...      A-   A+

*** Помаже Бог, оче, благословите! Након Ваше емисије на радио "Благовестима" човек баш треба да стане и да се добро замисли о многим стварима у животу.Такодје сам прочитала Ваш духовни разговор са братом Зораном и верујте, оче, пронашла сам саму себе у тим редовима.. Ја такодје имам велики проблем. Он се зове НЕСТРПЉИВОСТ. Страшно је када је човек нестрпљив. Мене то разједа. Најгоре је што то често усмерим према детету. Помозите ми, оче, да савладам овај грех...

отац Гаврило - Многи имају очи, али не виде и уши, али не чују...Многи су вођени сластима и страстима овога света и, док су јаки и здрави, Бога се и не сете, а кад оболе, све би дали да оздраве духовно и телесно. Али, често буде касно. Медјутим, они ипак покајањем духовно могу да оздраве. То подразумева и да почну да живе исправним духовним животом. Господ је милостив и свима прашта као у јевандјељској причи о БЛУДНОМ СИНУ.

*** Јуче сам била у цркви, читали су Акатист Пресветој Богородици Тројеручици. У једном моменту, при самом уласку у цркву и у току помазивања, осетила сам диван мирис око себе, миомирис. Па сада се питам, да ли ме то дјаво куша, и ко сам ја, грешница обична, да то осетим? Да ли је могуће да могу да будем у прелести због тога? Слава Богу, више пута сам доживела то благоуханије, али синоћ се то десило након више од 4 године.

отац Гаврило - У цркви све мирише и све је лепо, јер је то место свето, на коме се узносе молитве Господу.

*** Молите се, оче, да и мене Господ поведе правим путем. Борба ми је тешка, много сам лутала и грешила, али верујем у милост Господњу и Његову љубав. Оче, да ли бисте ми дали неко послушање, због нестрпљивости?

отац Гаврило - Дављеник кад види да је почео да се дави, упиње се свом снагом да се спасе од дављења, да спаси живот, да не потоне у дубину. Исто је тако са човеком, који је дуго живео у гресима, али у незнању, и када одједном духовно прогледа. Ето, такав човек треба, баш као онај дављеник, духовно да се труди и да се упиње спасе душу и тело и да се не осврће у назад, као пас на своју бљувотину.

*** Оче, Ваши савети су пуни љубави. Хвала Вам.Благословите и помјаните.

отац Гаврило - Бог благословио! Амин!

На дан светог Софронија Јерусалимског, 2009. год.

Број посјета од 23. Априла 2009. године