Status

Духовни разговор о.Гаврила са сестром Славицом      A-   A+

*** Помаже Бог, оче Гаврило ! Благословите!

отац Гаврило - Бог благословио!

*** Управо сам погледала и прочитала шта има ново на Манастирском сајту од синоћ. Искрено, лијепо и са много љубави сестра Тања мада мало опширно али не и досадно свједочи како она без роптања на многа неизбјежна животна искушења с вјером у Бога иста успјешно превазилази. У свакој њеној написаној рјечи осјетила сам истинску вјеру и љубав а и једну умјерену дозу "страха" према Господу, а све је то неопходно сваком истинском вјернику , да би постигао мир и благостање у свом животу и породици.

Сваки дан сви ми који пратимо Манастирски сајт редовно или повремено, духовно обогаћујемо и оплемењујемо своју душу учећи нешто ново једни од других и на тај начин додатно јачамо нашу вјеру у Господа .Наравно да би то без Вашег духовног руководства и одговора на наша многобројна питања то било много теже. Да је то заиста тако показује свакодневно повећан број посјетилаца сајта и многа искрена казивања и питања браће и сестара у Христу , свједочења и захвалност на Вашим одговорима и труду за све оно што чините у Славу Бога а нама на спасење. Хвала Богу да се и сестра Тања придружила Вашој виртуелној парохији, својим свједочењем и захвалношу за све што чините на Вашем мисионарском задатку.

отац Гаврило - На основу сведочења сестре Тање може се закључити да су она и цела њена породица истински верници, али да ипак као многи који ми се обраћају имају неке дилеме и питања.

Трудим се да свима који ми се обрате одговорим једноставним и разумљивим језиком на њихова свакодневна питања . Да такав начин комуникације даје добре резултате показује велика посећеност и читаност рубрике ДУХОВНИ РАЗГОВОРИ, статистички показатељи нашег сајта забележили су од првог марта до данас када ово пишем 6891 посетиоца наведене рубрике.

*** Да то је заиста велики број посетилаца за петнаест дана рубрике ДУХОВНИ РАЗГОВОРИ, што свакако потврђује оправданост Ваше комуникације на овај начин. Велику посјећеност манастирског сајта уопште констатовала сам и сама, када год се укључим на сајт у току дана ријетко када има мање од 20 посетилаца , а и анкетни образац на манастирском сајту показује да је до сада регистровано близу 600 посетилаца како свакодневних тако и повремених, без обзира на вјероисповјест.

отац Гаврило - Многи људи су данас гладни духовне хране, али ту врсту хране потребно им је дати према њиховом тренутном духовном стању и узрасту. Само на тај начин могу схватити истинску веру. На жалост ,данас су настала смутна времена како међу верујућим тако и оним који своју веру још нису учврстили. Многи се питају шта се догађа и где је истина, а ИСТИНА ЈЕ ТУ ГДЕ ЈЕ СТАБЛО СА СВОЈИМ КОРЕНОМ, на жалост многи ветрови са разних страна дувају и желе да сруше и ишчупају то СТАБЛО ЈЕДНЕ СВЕТЕ САБОРНЕ И АПОСТОЛСКЕ ЦРКВЕ из његовог корена.

*** Да Оче, потпуно сте у праву, то је наша тужна свакодневница. Само човјек с истинском вјером у Господа као што је сестра Тања, може разне животне ситуације које некад изгледају безизлазне превазићи и наћи неопходни душевни мир.

Не бих више да Вас задржавам и реметим у Вашем дневном програму.

отац Гаврило - Мене Ви не реметите, зато и постоји рубрика ДУХОВНИ РАЗГОВОРИ , да би разговарали о духовним темама, ово је једна врста ВИРТУЕЛНЕ ВЕРОНАУКЕ која допире у све крајеве Света.

*** Знам Оче, да су овакви духовни разговори један дио Вашег свакодневног мисионарског рада и програма у свеједочењу ИСТИНЕ нама "смућенима" . Мени је посебно задовољство да могу с Вама разговарати и на овај начин јер увијек нешто спознам и ново научим о нашој вјери, а као што ја као и многи који посећују манастирски сајт нисмо могли научити у прододици, школи итд., због разних разлога.

отац Гаврило - Хвала Богу, што је човеку дао разум, да измислио овакав савремен и најбржи технички начин комуникације између људи , а да би нам исти био на корист и спасење.

*** Да баш тако драги Оче , хвала Вам на издвојеном времену и желим Вам свако добро од Господа.

отац Гаврило - Бог благословио! АМИН!

На дан Преподобномученице Евдокије, 2009. године

Број посјета од 23. Априла 2009. године