Status

Духовни разговор оца Гаврила са сестром М . . .      A-   A+

*** Помаже Бог, оче Гаврило!

отац Гаврило - Бог благословио!

*** Хтела сам да Вам кажем да ја постим само среду и петак, од пре три недјеље, а већ две године само цео Велико Госпоински пост! Пушач сам, али покушавам да смањим па да потпуно престанем. Желим да дођем у манастир Лепавину , да се поклоним пред иконом Пресвете Богородице Лепавинске, да се помолим за здравље целе породице и да се причестим. На основу свега што сам Вам рекла да ли ја уопште могу да се исповедим и причестим? Једна група долази код вас крајем марта или почетком априла.

отац Гаврило - За Св. Причест потребно је постити 7 дана , кувати биљну храну на води и не треба пушити.

*** Што значи да ја не могу. Када је у питању пост могла бих, стид ме је да кажем, али мислим да до тада цигарете нећу моћи оставити потпуно, али мислим да сам на добором путу јер сам смањила. Сваку ноћ се помолим Богу и Пресветој Богородици да ми помогну, дају снагу и вољу да оставим цигарете што пре. Иде, али лагано, е.. Боже ко их измисли? Али доћићу ја код Вас кад их оставим! Исто тако молим ја Пресвету Богородицу да пошаље неки "кијамет" на мене кад хоћу да запалим ту цигарету, па да онда од страха пресечем, кад немам тако чврсту вољу.

отац Гаврило - Само чврстом вољом и одрицањем може се постићи све што је по душу и здравље штетно.

*** Да, да... Прочитала сам скоро све на вашем сајту и одушевљена сам. Иначе сам живела у Подгорици па сам често ишла у манастир Острог. Неколико пута сам се и причестила, не знајући да је грех да се пушач причести. Једва чекам да могу без стида да се спремим и да пођем чиста на исповед и причест, да дођем код вас.

отац Гаврило - Уз Божију помоћ, успеће те да се ослободите порока пушења.

*** Хвала Вам , Бог Вам помогао и Пресвета мајка Божија!

отац Гаврило - АМИН!

На дан прво и друго обретење главе св. Јована Крститеља, 2009. године