Status

Духовни разговор о.Гаврила са сестром Весном      A-   A+

*** Помаже Бог, оче Гаврило, благословите!

Отац Гаврило - Бог благословио!

*** Поштовани оче Гаврило, ако дозволите, изнела бих Вам своју муку коју носим већ дуже време. У цркви сам већ 20 година, а духовног оца имам задњих 10 година. Сада је Он игуман манастира Средиште код Вршца, о.Нектарије. Он је добар отац и Господу сам захвална за њега. Вас бих о.Гаврило замолила да Вам напишем како не могу да послушам о.Некарија, да дођем у манастир у коме сам била годину дана, а из истог изашла због старијег сина тј.његових проблема, за које сматрам да имају корен у мом грешном животу.

Отац Гаврило - Све док год смо у овом телу и на овом свету нећемо бити без проблема и искушења, зато се прије свега морамо наоружати смирењем и трпљењем. Углавном сви траже неку лагодност на овом пролазном свету , а то да буде без икаквог духовног труда и делања на спасењу душе за вечност непролазну.

*** Да то је истина. Тешко ми је да оставим синове, који су у озбиљним проблемима и да препустим Господу да уради по Његовој светој вољи, кад ја не могу ништа. . . .Да послушам свог духовног оца и вратим се у манастир у коме сам била, иначе волим манастирски начин живота за световни не марим, сем што осећам бол због деце.

Отац Гаврило - Ако су деца пунољетна и збринута, коју бригу ти имаш? Да код тебе не буде као она народна кад се девојка требала удати па јој се није ишло из куће родитеља, па када су сватови дошли по њу она је рекла својима : " ја хоћу, а ви ми не дајте". Да тако не буде и са вама, ви хоћете у манастир, а ипак налазите изговор да не можете због деце. Не може ниједна птица одједном стати на "два коца". Морате се одлучити или манастир или се брините о деци.

*** Хвала Вам Оче,на овој поуци коју сам у срцу осетила. У недељу ако Бог да идем код мог духовника о.Нектарија у манастир Средиште код Вршца, да му кажем да сам одлучила да идем у манастир. Молим Вас да ме поменете у Вашим молитвама да ме Господ укрепи.

*** СВАКО ВАМ ДОБРО ЖЕЛИМ ОД ГОСПОДА!

Отац Гаврило - Бог благословио и лаку ноћ, ако се коначно одлучите за манастир и монашки начин живота, желим вам добро трпљење и дубоко смирење. АМИН!

На дан Преподобног Симеона Мироточивог, 2009.год.

Број посјета од 23. Априла 2009. године