Status

Духовни разговор о.Гаврила са братом С.      A-   A+

*** Помаже Бог, оче Гаврило, благословите! Драго ми је и чак помало чудно што Вас могу овако контактирати. Па, прво да кажем нешто о себи.
Имам 23 године. Потичем из атеистичке или комунистичке породице, а и крштен сам тек 2003. године. Имам жељу да Вас видим и да разговарам са Вама о својим личним и породичним проблемима, који су узајамно повезани. За мене су они доста озбиљни и дубоки и имам потребу да разговарам баш са Вама оче, јер ми за њих треба неко ко има искуства у раду са људима, а да је истовремено утемељен у вјери. Просто вјерујем да бисте ме Ви могли најбоље разумјети и посавјетовати. Посјетио сам сајт манастира Лепавине и стекао велико повјерење у Вас, а истовремено примејћујем да сте отворени за људе. Јер, да бих попричао са неким о ономе што ме мучи, неопходно ми је повјерење пре свега, али и да знам да саговорник жели да ме саслуша.

Ја имам жељу да се приближим Цркви и духовном животу, али ми то није баш полазило за руком, јер ми се то чинило тешким баш због мојих породичних и личних проблема.
Медјутим, ипак вјерујем да то није тако тешко како се мени чини, и зато и желим да разговарам са Вама, јер очекујем да ми помогнете да мало боље сагледам ситуацију, која се мени понекад чини доста тешком. Велика је срећа када човјек има неког коме може макар само да исприча своју муку, али, у овом тренутку бих волио да ми помогнете да спојим своју тренутну ситуацију са духовним, односно црквеним животом.

У мом месту се често организују поклоничка путовања до манастира Лепавине. Планирао сам да и ја подјем сада 22. фебруара. Интересује ме да ли бисте Ви, оче, једном могли одвојити мало времена за духовни разговор, не мора то да буде сада, већ када Ви будете могли, за мјесец, два, три, четири, када будем дошао са поклоничком групом у манастир Лепавину? Ако треба, ја бих долазио једном мјесечно или једном у два мјесеца до манастира, па ако се деси да Ви имате времена за разговор, ја бих Вам био веома захвалан.

о. Г а в р и л о: Бог благословио, брате! Можеш да кажеш све, да питаш све и преко Скајпа у оквиру ДУХОВНИХ РАЗГОВОРА, јер за време поклоничког путовања, ја заиста нисам у могућности да обавим било какав квалитетан духовни разговор. А, ако се не надје довољно времена за духовни разговор, онда то није на духовну корист и неће се постићи прави циљ. Пре свега, за време поклоничких посета, ту , Богу хвала, увек буде и по неколико стотина поклоника, друго, многи би тада желели да поразговарају са мном, али, мени је то и због мог здравственог стања готово немогуће. Одмах после Свете Литургије ја имам обавезну терапију и одредјени режим, строго утврдјен од стране доктора. Наиме, ја одмах морам да узмем инсулин и остале лекове, због чега ми је потребан кратак одмор, након чега ја поново улазим у цркву да одслужим Молебан испред Чудотворне Иконе Пресвете Богородице Лепавинске за духовно и телесно оздрављење оних, који су за то дошли, где се имена, како њихова, тако и њихових сродника, помињу у молитви испред Чудотворне Иконе. Молебан и освећење ствари, које поклоници донесу за благослов, траје скоро сат времена, тако да посебан разговор ни са ким није изводљив. Али, онолико колико могу, толико и дајем и то углавном овако преко Скајпа, па, и преко Скајпа не могу увек, јер на скајпу имам око 700 регистрованих за духовне разговоре. Догоди ми се да се одједном јаве по десеторо, свако би хтео да разговара и нормално је да очекује одговор на постављено питање. Зато ја, када видим ко какве потребе има, према својим моћима и њиховим потребама и одговарам.

Приметио си да сваки душекорисан разговор обрађујемо и стављамо на сајт у рубрику "САВЕТИ ДУХОВНИКА И ОДГОВОРИ НА СВАКОДНЕВНЕ НЕДОУМИЦЕ ВЕРУЈУЋИХ ЉУДИ". Ако се отвори та рубрика, може да се прочита оно што је објављено, а сасвим је сигурно да у тим духовним одговорима свако себи може наћи одговор за многе духовне недоумице, које га лично муче.

Ови духовни разговори се углавном објављују анонимно, тако да је име саговорника само мени познато. Једино су објављена имана браће и сестара, које ја лично познајем, који су ми блиски и који прихватају да им се име објави. Ове духовне разговоре објављујем на сајту да би и други имали духовну корист од њих, да би и други могли себи да надју одговор на многа њихова питања.

Као што видиш, ова рубрика је веома посећена и читана, ето, примера ради, од 1. фебруара до данас, 16. фебруара, на статистици посећеност и читаност је 6.360 посетилаца. Значи, толико је пута било улаза на странице ове рубрике.

Медјутим, свакако додји да се поклониш нашој Светињи, чудотворној Икони Пресвете Богородице Лепавинске.

*** Хвала Вам, оче. Онда ћемо се чути преко духовних разговора. Све најбоље. И, помените ме у молитвама својим. Лаку ноћ, оче, благословите!

о. Г а в р и л о: Бог благословио и лаку ноћ!

На дан светог Симеона Богопримца, 2009. године

Број посјета од 23. Априла 2009. године