Status

духовни разговор о.Гаврила са сестром М...      A-   A+

*** Помаже Бог, оче Гаврило, благословите! Оче, замолила бих Вас, уколико сте у могућности, да очитате једну исцелитељску молитву за моју четворочлану породицу.

отац Гаврило - Бог благословио! Да ли је у питању нека болест, телесна или духовна?

*** Оче, често нам се дешава да почнемо неки посао, али, успеха у томе никад немамо до краја. Имамо две ћерке на факултету, добро уче, али, ни ту нам не иде баш најбоље. Ја сам здравствени радник у једној Клиници у Београду. Тренутно покушавам да променим посао, али све се тешко покреће са једног места. У кући нам често искрсну свадје, а није нам јасно зашто нам се то све дешава. Доста се трудимо, па ипак се само вртимо у круг. Због свега тога има много напетости и нервозе, а и сан је поремећен. Да ли бисте, оче, Ви могли да нам помогнете Вашим молитвама? Била бих Вам јако захвална.

отац Гаврило - Да, у данашње време је завладала епидемија духовне болести, а то је све због тога што се не живи духовним животом. Завладала је греховност и нецрквеност у нашем народу. Слабо се иде у цркву недељом и празницима, ослабио је пост, молитва, ретко се ко исповеда и причешћује, док са друге стране, кафане и дискотеке су пуне. По целу ноћ раде ноћни барови, дискотеке, пуни омладине, и мушкараца и девојака, а цркве недељом и празником полупразне... И зато не треба да се чудимо што су се болести умножиле и што су све болнице, па и психијатријске клинике пуне. Скоро да нема места за нове болеснике.

*** Потпуно сте у праву, оче Гаврило! Ја редовно одлазим у цркву, сада се спремам за славу Светог Симеона Богопримца, па ипак све што сам Вам казала, имам утисак као да су ми блокирани сви путеви успеха у кући. Волела бих да посетим манастир Пресвете Богородице Лепавинске и распитаћу се у Београду која црква организује посету Вашем манастиру.

отац Гаврило - А да ли и твоја породица одлази редовно недељом и празником у цркву на Свету Литургију, постите ли све постове како је Црква прописала, исповедате ли се, причешћујете ли се редовно, долази ли вам свештеник да благослови кућу у време освећења куће? Колико ми је познато, у Београду свештеници далазе на освећење кућа и станова у Васкршњем посту. Видите, ако се свега овога не придржавамо, душа постаје празна, у њу се усељава немир, онда улази у кућу, па на крају и у целу породицу.

*** Да, често празницима и недељом одлазимо у цркву. Једном годишње постим и причестим се, а постим и сваки петак. Свештеник ми долази сваке године пред Васкрс и, баш сутра ми долази да освешта водицу у стану пред нашу Славу.

отац Гаврило - Треба се придржавати свега, у целости, како је Црква прописала, јер ко се тако опходи, онда и кад наидју искушења, лакше се подносе...Бог благословио и лаку ноћ!

Број посјета од 23. Априла 2009. године