Status

Духовни разговор о.Гаврила са сестром Миленом      A-   A+

ОТАЦ ГАВРИЛО - Бог благословио сестро Милена, тренутно се налазим на рехабилитацији у Бањи Мљечаница.

*** Добар дан О.Гаврило, опростите што се нисам одмах снашла на овом програму. Ја сам католичке вјероисповјести, али поштујем и православну, фамилија ми је мијешана. Имам један скорман прилог од моје нећакиње која живи у Србији. Молим Вас да ми само одговорите кад би Вас могла срести у манастиру Лепавина.

Рођена сам у Соколовцу, а тамо ми још увијек живи отац, који је тренутно јако болестан и у болници је. Због тога је и моја нећакиња била у краткој посјети али нам је и ујак умро, па се све на жалост поклопило.Обзиром да је морала брзо отићи због дјеце није била у могућности особно да дође до Вас. Дјеца су јој православне вјероисповјести па ме је тако замолила да ја одем у манастир. Небих Вас више замарала Оче, само би замолила да ми одговорите кад могу доћи и донијети намјењену вам скромну донацију. Осјетих потребу да Вам зажелим свако добро и много здравља!

ОТАЦ ГАВРИЛО - Кад год желите ви можете отићи у манастир тамо је мој заменик о.Василије и слободно то њему предајте, а ја се из Бање враћам тек 7. Фебруара.

*** Не желим Вас оптерећивати својим жељама, мислим да је у овом тренутку, обзиром да сте у Бањи, најважнији је Ваш опоравак и рекреација. Нека Вас Бог чува и помогне да добијете снагу да нам још дуго, дуго будете близу! Свако добро од Господа! Хвала на информацији. Отићи ћу , а и Вас бих радо посјетила ако будете у могућности , прије мог одласка у Енглеску (17.02.). Свако добро од Господа! Хвала!

ОТАЦ ГАВРИЛО - Хвала.

(слиједи разговор након два дана о.Гаврила са сестром Миленом)

*** Помаже Бог о.Гаврило!

ОТАЦ ГАВРИЛО - Бог благословио сестро Милена!

*** У нади да сте добро, те да ће те сутра бити још пуно боље, то Вам желим од свег срца! Овим путем желим Вам захвалити што сте ме упутили да одем у Лепавински манастир, што сам данас и учинила. Ондје сам доживјела нешто Божанствено, а осјећала сам се као никад до сада у животу. Величанствено! Присуствовала сам Служби коју је служио о.Василије а био је присутан и још један монах, не замјерите али не знам му име.

ОТАЦ ГАВРИЛО - Кратко образложење

(Сестра Милена је присуствовала Вечерњој служби коју је служио је о.Василије по црквеном правилу којим иначе служи ђакон у одсуству свештеника, а други присутни монах је о.Марко)

*** Обузеле су ме такве емоције да нисам могла сакрити сузе. Никад ни у сну нисам могла очекивати да бих то доживјела, смо ја у цркви и двоје "светих" људи и Служба посвећена Богу ,Вама и свима којима је то потребно, а ја онако скрушена, изненађена осјећала сам се као да је драги Бог самном, осјетила сам Га у души! Хвала Вам о.Гаврило!

Бит ће ми неизмјерна част ако будем имала прлику Вас особно срести и особно Вам се захвалити.. Желим Вам брз опоравак.

Нека Вас драги Бог чува, а ја ћу молити за Ваш опоравак! Још једном неизмјерно хвала! Угодну и мирну ноћ уз Божији благослов!

Број посјета од 23. Априла 2009. године