Status

Духовни разговор о.Гаврила са сестром Миленом      A-   A+

*** Помаже Бог, оче Гаврило! Имам један проблем који ме већ дуже време мучи и прати.Тај проблем се зове страх који се укоријенио дубоко у мени и ја га се не могу ријешити. То је страх од људи, разних ситуација у које долазим сусрећући се са људима. Ја се молим Богу да ме ослободи тих мука сваки дан. Молим Вас, кажите ми које молитве да читам, помолите се Госпи нашој лепавинској да ме ослободи те муке. Понекад помислим као да је нешто ушло у мене. Да ли се та сила може истјерати из човјека читањем молитве над опсједнутим. Молим Вас, оче Гаврило, пошаљите ми неки одговор. Свако добро, сестра Милена из Београда.

О.Гаврило - Бог благословио, сестра Милена

*** Нека и Вас Господ благослови и подари Вам добро здравље. Хвала Вам од свег срца.

О.Гаврило - Ваш духовни проблем није нерешив, имао сам такве случајеве који су долазили у манастир да им се читају молитве за здравље, али треба труда и придржавања црквеног живота за оне који имају такве духовне проблеме. Данас већина људи живи недуховним и нецрквеним животом, па зато и долази до таквих духовних проблема.

*** Била сам ја, оче Гаврило, у манастиру Лепавина четири пута са сестром Александром и стварно ми је Ваша молитва много помогла пред иконом Госпе наше лепавинске, али сада ми је мајка болесна па не могу да је оставим и идем на тако далек пут Ја иначе живим у Београду и кажите ми у који манастир да одем овдје у близини и које акатисте и псалме да читам?

О.Гаврило - Најближа вам је ваша парохијска црква, а ваш духовник је ваш парохијски свештеник! Не морате ви негде далеко да одете да тражите одређена светишта и неког извиканог духовника, већ се потрудите да се ви сами уредите и дисциплинујте на уредан црквен живот како је црква прописала да се живи и како треба један крштени верник да буде и свој хришћански живот испуни и по њему да живи!

*** Ја оче, идем у нашу цркву светог Ђорђа на Бановом брду недељом на литургију и ту се причестим, али пар пута, морам да Вам се исповједим, није ми било добро, па сам морала да изађем из цркве. Ухвати ме таква слабост, али хвала Богу, буде ми боље, тако да никад нисам напуштала службу док се не заврши.То ме мучи, да ли је то нешто мени учињено у вези овог мога страха или сам ја толика грешница да не могу да живим као остали нормалан свијет?

О.Гаврило - Будите истрајни у подвигу и молитви, посту, исповешћу, честим причешћивањем и исправним духовним животом и ваша духовна болест ће проћи. Али немојте да очекујте да ће се чудо одмах догодити. Само веровати и надати се и истрајан бити!

*** Хвала с Вашим благословом, оче Гаврило.

О.Гаврило - Бог благословио, желим вам снаге у духовним подвигу и спасење душе у вечно ЦАРСТВО НЕБЕСКО. АМИН

*** Амин, оче.

О.Гаврило - Срећна календарска Нова 2009 година!

*** И Вама и цијелом братству манастира Лепавина желим добро здравље и нека вам је све благословено! Сестра Милена

Број посјета од 23. Априла 2009. године