Status

Духовни разговор о.Гаврила са сестром Вером      A-   A+

-Помаже Бог о.Гаврило!

О.Гаврило -Бог благословио сестро Вера!

- Оче како сте? Немогу Вам исказати моју радост што сте ту.

О.Гаврило - Хвала Богу добро!

- Посјећујем врло честу Вашу манастирску страницу и могу Вам рећи да сам "заљубљена" у исту. Односно сваки дан морам нешто да прочитам са странице. Много волим своју Православну цркву и своју вјеру православну, па желим да што боље успијем у томе, а у томе ми много помаже страница Лепавинског сајта и програм радио Светигоре.

Незнам да ли сте прочитали моју прву поруку, хтјела сам да Вам кажем једну лијепу вијест. Знам да имате пуно посјетилаца и да не можете све да стигнете, али желим да Вам кажем да је мој син М.... отишао сам у манастир без ичијег наговора да се исповједио и да му је свештеник очитао молитву.

О.Гаврило - Колико му је година и који је манастир отишао?

- Има 22 године и отишао је у манастир Св. Василија у Бијељини. Ми живимо у Бијељини.

О.Гаврило - Хвала Богу добар је пут изабрао. Имате још деце осим њега.

- Имам кћерку 23 године. Зове се М....., замолила бих Вас да се помолите за њено здрвље и напредак. А шта мислите Оче о оној дјевојци што сам вам раније писала.

О.Гаврило - О којој девојци?

- Дјевојци мога сина. Јако сам се бринула да не постоји нека магија, она је из села Н........из Србије Влајна је. Плашила сам се те дјевојке, он се мало чудно понашао у последње вријеме. Али Хвала Богу више не бринем она је православна, пости и иде у цркву. Него мој син је био досада мало лијен да пости и да иде у цркву, али сад је све у реду. Ми сви у кући постимо и редовно недељом идемо на Богослужења.

О.Гаврило - Па ви рекосте син Вам отишао у манастир и да имате кћерку, каква сад девојака?

- Опростите дошло је до неспоразума нисте ме разумјели, мој син је ишао у манастир да се исповједи.

О.Гаврило - Тако реците, јер кад кажете"отишао у манастир " ми монаси саматрамо да је отишао за искушеника. Као да ја могу упамтити од 452 који су се јавили до сада на скајп ко је шта писао, а сваки дан се све више јављају за духовне савете.

- Поновићу Вам шта сам Вам писала прошли пут, знам да сте Ви презаузети опростите што је дошло до неспоразума. Ако Вас замарам ја ћу прекинути писање.

О.Гаврило - Само ви наставите.

- Хвала, много ми је стало да говорим са Вама. Мој син је иконописац и иде у школу иконописања.

О.Гаврило - И то је добар избор кад има тај дар, треба га искористити и усавршити. Данас је потребно талентованим младим људим омогућити да усаврше оно што им је од Бога даровано.

- Наравно, слажем се са Вама.

О.Гаврило - Ви сте срећна мајка када сте успели тако лепо своју децу васпитати, да Вас слушају и да редовно иду на Богослужења.

- Знате Оче, ја сам самохрана мајка , мада су моја дјеца одрасла борим се и трудим да их изведем на прави пут спасења. Отац им је умро када су били мали, нажалост некрштен а био је диван човјек. Шта мислите Оче, шта ја могу учинити за покој душе мога мужа који је умро некрштен?

О.Гаврило - Речено је "У кући Оца мога станови су многи..." (Јов.14.2).

- Жељела бих да знам да ли има нека појединачна молитва која би била корисна моме покојном мужу?

О.Гаврило - Знам само једно, да за умрле а некрштене нема никаквих молитви у Православној Цркви, јер се крштењем улази у цркву и постаје члан Православне Цркве, а онда следи све што припада православном вернику.

- Добро Оче, небих да Вас замарам, али веома сам тужна због мог покојног мужа који је био веома добар човјек.

О.Гаврило - Зато имају молитве ..за утеху живих сродника. Познато вам је да и за самоубице Црква забрањује опело с изузетком када то одобри Епископ, али под условом да се утврди под којим околностима је покојник извршио самоубиство. Тада надлежни Епископ даје одобрење свештенику да може присуствовати сахрани, али послије нема никаквих молитви као ни за оне који су се упокојили некрштени.

- Хвала Вам Оче.

О.Гаврило - Бог благословио вас и вашу децу и будућу снају која је из мог суседног села и поздравите ми земљакињу!

- Хоћу, хвала Оче, помолите се за нас, надам се да ће уз Ваш благослов бити добра снаја.

О.Гаврило - АМИН!

Број посјета од 23. Априла 2009. године