Status

Духовни разговор о.Гаврила са сестром Драганом      A-   A+

- Помаже Бог драги оче, могу ли да Вас питам?

о.Гаврило- Бог благослови сестро Драгана, само нека буду кратка питања.

- Код мене је оче, дошла моја најмлађа сестра С. да прочита нешто душекорисно са вашег сајта , мада сам са ја потрудила да јој доста тога ископирам и дам . Жали се да је немир у њу ушао, да су јој мисли често страхом заокупљене, а у глави јој се врте мисли да ће се нешто десити њезиној дјеци. Вољела бих да јој помогнем, али не знам како. Да ли бисте Ви оче могли да јој одговорите на ово питање, пошто она нема кући интеренет .

о.Гаврило- Нека иде редовно у цркву, пости, исповеда се и причешћује!

- Ево, чита она ово што Ви пишете. Каже да не иде често у цркву, а пости прву и задњу седмицу и среду и петак.

о.Гаврило- Човек ако нема главу и ноге, а има само труп и ако нема друге делове тела, није цео. Тако је и са духовним животом, ако не испуњава све заповести црквом прописане!

- Ево, она чита.

о.Гаврило- И зато се догађа да има те немире и страхове.

- Каже кад се наљути на своју дјецу да се боји шта би могла од бјеса направити , а воли своју дјецу.

о.Гаврило- Нека чита и нека се научи, па ће се и њена деца угледати на њу и следиће њен пример. А ако настави да се љути, узвратиће јој деца истом мером!

- Каже да се боји да су то њени греси урадили од ње и каже да их је исповједила, а себи не може опростити због тог великог греха .

о.Гаврило- Па, ако се исповедала, нек се труди да га више не понови и нек се труди да буде добра верница и примерна мајка и у хришћанском духу васпитава своју децу.

- И то ја сад прочитала, још каже да јој је душа празна, а памћење као да је излапило. Има 30 година и све заборавља.

о.Гаврило- Нек испуњава све ово што сам горе написао. Добиће просветљење ума и стећи ће мир у души, а то ће деловати и на околину око ње.

-Хвала Вам од срца, драги оче, она се радује Вашим ријечима и савјетима, а и ја грешна. Само још да Вам кажем да има велику реуму у костима.

о.Гаврило- Доћи ће лето, па више на сунце, мања у хладовину и реума ће проћи, мада данас ни сунчање није здраво, због озонског омотача. Да приведемо крају овај наш разговор. Бог благословио.

- Хвала оче, нека Вас чува Господ и Пресвета Богородица .

о.Гаврило- Амин!

Број посјета од 23. Априла 2009. године