Status

Духовни разговор о.Гаврила са братом Младеном      A-   A+

- Разговор о. Гаврило - Младен

- Помаже Бог Оче, благословите!

о. Гаврило - Бог благословио!

- Читам редовно Ваше одговоре, биће то дивна књига, која ће многе Боготражитељске душе обрадовати! Оче мој, хвала Вам на љубави. Ви сте мој Духовник и свих душа које Вам се обраћају, а ја Ваше грешно чедо.

о. Гаврило - Мислис брате Младене на овај виртуелни нацин духовник, ту је лако бити уценик не мора се стриктно слусати савет духовника јер се физицки не гледамо, да би морао одмах изврсити послусање.

- Не мислим, већ знам, довољна је само духовна" кап" Ваша да нас покрене, неки схвате прије а неки касније.

о. Гаврило - Мислис на послусност.

- На све ваше духовне "капи", а о послушности других не могу да причам осим за самога. Да, зависи од интелекта, неки схвате брже а неки спорије. Признајем да је мој интелект спор. Толико пута сам био са Вама а тек неки дан тачније у недјељу сам то схватио.

о. Гаврило - Најтезе је преци са световног размисљања и схватања на духовни нацин, ту границу је теско премостити.

- Да Оче истина, дух овог времена нас кочи. Самољубљивост нас убија!

о. Гаврило - И високумност! Са високоумља теско се спустити на смиреноумље, јер данас влада тај дух времена да многи пате од болести гордости.

- Да гордост, осетио сам на својој кожи шта значи високоумност мене који сам прешао неколико "метара живота" у односу на Вас који сте прешли хиљаде и хиљаде километара духовни а и то је мало колико сам написао. Нема се смирености, све би хтјели еџпрес тј. на брзину. Никако да се погледамо у огледало , удубимо у себе, избацимо старог човјека и обучемо се у "свадбено рухо". Нисмо Христови војници као Ви Оче, који стојите на стражи док ми спавамо.

о. Гаврило - Да , али сви смо позвани да будемо Христови војници. Прости, неуки, богати и сиромасни код Господа сви смо једнаки само је разлика у томе који и како испуњавају заповјест Његову.

- Али уз Вас ми се будимо и дижемо из понора зла. Мислим на сву браћу и сестре а и себе лично, који виде у Вама правог Пастира и капетана наше духовне лађе у Цркви Христовој. Голи смо дошли, голи ће мо и отићи, али неки ће лево а неки десно све зависи како сте рекли ко и као испуњава Његове заповјести .Колико је тешко Ваше лично бреме а и нас свих који Вам се обраћамо? Широка су Вам леђа наш драги Игумане кад носите толике душе и не ропћете као ми.

о. Гаврило - Не ропцем, него се радујем свом послусању које ми је од Господа дато и од Цркве Свете насе Православне. Оно сто имам то и дајем оно сто сам стекао и науцио на Светој Гори Атонској.

- Дато је Вама а Ви дајете нама. Хвала Вам на свакој капи ЖИВЕ ВОДЕ дате нама жедним Вашим овчицама. Хвала на ЉУБАВИ и времену које сте ми опет посветили Оче, цјеливам Вам десницу и скуте!Свако добро Вама и братији од Господа Исуса Христа и Пресвете Богородице.

о. Гаврило - Бог благословио, брате Младене!

- Хвала Оче!

Број посјета од 23. Априла 2009. године